15 stycznia, 2019
GINETTA TECH by MILLERS OILS

Ginetta Cars ogłasza partnerstwo techniczne z Millers Oils

  • stworzono nową gamę środków smarnych „Ginetta Tech by Millers Oils”
  • od tej pory, oleje Millers Oils będą stosowane na pierwszy montaż
  • Millers Oils oficjalnym sponsorem wyścigowej serii Ginetta GT4 Super Cup

Brytyjski producent samochodów, Ginetta Cars, ogłosił partnerstwo techniczne z producentem specjalistycznych środków smarnych i dodatków do paliw, Millers Oils. W ramach współpracy, stworzono dedykowaną linię produktów dla pojazdów Ginetta. „Ginetta Tech by Millers Oils” to nowa gama opracowana z wykorzystaniem doświadczenia Millers Oils zdobytego przy tworzeniu wyjątkowych olejów NANODRIVE. Nowa gama olejów wykorzystuje technologię redukującą tarcie, która zapewnia wysoki poziom parametrów oleju, nawet w trakcie najtrudniejszych warunków wyścigowych. Olej silnikowy, przekładniowy, oraz do dyferencjału, będą od teraz stosowane na pierwszy montaż w pojazdach Ginetta.

Millers Oils będzie także oficjalnym sponsorem tytularnym serii wyścigowej Ginetta GT4 Supr Cup, która odbywa się jako wyścigi towarzyszące BTCC (Wyścigowe Mistrzostwa Wielkiej Brytanii Samochodów Turystycznych). Współpraca obejmuje także wystawienie Ginetty G40 w barwach Millers Oils w sezonie 2020 dla zwycięzcy programu 2019 Ginetta Junior.

„Motorsport to znaczący element naszej 130-letniej historii, i jestem zachwycony tym, że ta podróż jest kontynuuowana poprzez współpracę z Ginetta Cars.” – powiedział Tony Lowe, dyrektor zarządzający Millers Oils. „ Celem tego partnerstwa jest korzyść dla zawodników uczetniczących w serii 2019 Ginetta Championships, w postaci wyższej niezawodności i lepszych osiągów. Oprócz nowej gamy produktów, oferujemy także badania laboratoryjne środków smarnych – nie tylko dla firmy Ginetta, ale także dla zawodników i zespołów uczestniczących w cyklu.”

Millers Oils wykorzystało swoje możliwości technologiczne oraz doświadczenie w opracowaniu olejów dedykowanych dla Ginetta Cars. Seria produktów „Ginetta Tech by Millers Oils” będzie obligatoryjnie stosowana przez wszystkie zespoły występujące w rozgrywkach. Zostałą opracowana specjalnie z myślą o pojazdach Ginetta, oraz zabarwiona na typowy dla Ginetty, pomarańczowy kolor. Gama zawiera oleje silnikowe: 0w30, 10w60, przekładniowy olej 75w90 (LS), oraz wyczynowy płyn hamulcowy.

„Wspaniale jest powitać jako naszego partnera technicznego, tak zadomowioną w branży motorsport firmę, jak Millers Oils”, powiedział Lawrence Tomlinson, prezes zarządu Ginetty. „Nowa gama „„Ginetta Tech by Millers Oils” daje naszym zawodnikom szansę na wyższe osiągi i ochronę. Te cechy oznaczają korzyści krótko- i długo- terminowe, i dlatego też wszystkie nasze samochody są fabrycznie zalewane środkami smarnymi Millers Oils.”

„Współpraca z Ginetta Cars to kolejny dowód na to, jak bardzo firma Millers Oils ceniona jest w profesjonalnym motorsporcie” – powiedział Marcin Majcher, z firmy DIFF, dystrybutor Millers Oils w Polsce. „Ginetta to legenda, ikona wyścigów, z kolei możliwości naszych środków smarnych przeznaczonych do profesjonalnego stosowania w motorsporcie są znane na całym świecie od lat. Millers Oils i Ginetta pasują do siebie idealnie. Oczywiście, Ginetta jako marka, jest w Polsce całkowicie egzotyczna, co absolutnie nie dziwi, zważywszy na to, że profesjonalne wyścigi samochodowe w Polsce to sport niszowy. Wynika to głównie z powodu braku torów wyścigowych z prawdziwego zdarzenia.”

Sezon Millers Oils Ginetta GT4 Super Cup rozpocznie się w dniach 6-7 kwietnia, na torze w Brands Hatch, zakończy w październiku, a wyścigi odbędą się na tak znanych torach, jak choćby Knockhill, Thruxton, czy Silverstone.