O Firmie

Jedno jest pewne – wszystko stale się rozwija. Wymagania stawiane pojazdom i maszynom są z dnia na dzień coraz większe. Presja, aby pozostać na szczycie nigdy nie daje chwili wytchnienia. Lepsze osiągi, większa wydajność, redukcja kosztów – nikt nie rozumie tego lepiej niż Millers Oils.

 

Millers Oils – angielski producent środków smarnych dla motoryzacji i przemysłu. Nieprzerwanie od 1887 roku.

 

Aby tak się mogło dziać, zawsze głównym motorem naszych działań jest i była innowacja. Dlatego inwestujemy w badania i rozwój naszych produktów, co pozwala nam na opracowywanie jednych z najbardziej zaawansowanych formuł na świecie. Dla naszych klientów nie jesteśmy jedynie dostawcami, jesteśmy partnerami z pomysłem. Myślimy o przyszłości. Dostosowujemy się do ich potrzeb. Oferujemy kreatywne rozwiązania ich codziennych problemów.

Wymaga to wiele energii, poświęcenia oraz elastyczności. W porównaniu do innych firm w przemyśle olejowym, dużo szybciej wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia naukowe. Adaptujemy nowe technologie szybciej, szybko też dowiadujemy się jakie korzyści mogą one przynieść naszym klientom. Reasumując, działamy bardzo płynnie.

W efekcie oferujemy nieprawdopodobnie szeroki asortyment wysokiej jakości produktów, którym możesz w pełni zaufać, i od których możesz oczekiwać większej ochrony i osiągów nawet w ekstremalnych warunkach, gdziekolwiek je zastosujesz.

1887
1900
1920
1950
1973
2008
2011
2012
2017
2017
1887
Millers Oils, firma założona przez John Watson Miller
1900
Pierwszy olej silnikowy o wydłużonych interwałach do samochodów ciężarowych, wyprodukowany przez Millers Oils
1920
Wprowadzenie flagowej serii produktów: Pistoneeze
1950
Wprowadzenie środków smarnych oszczędzających energię, dla przemysłu tekstylnego
1973
Rozbudowa blendowni olejów
2008
Pierwsze produkty wykorzystujące nanotechnologię (oleje przekładniowe)
2011
Nowe centrum badan i rozwoju (R&D)
2012
Nagroda Królowej za wzrost eksportu produktów
2017
Nagroda w kategorii INNOWACYJNOŚĆ, na EEF Future Manufacturing Awards
2017
Nowe programy partnerskie: Millers X-tra oraz Premium Autocentre (UK)
  • Działamy inaczej niż większość dużych firm. Millers Oils ciągle jest niezależną firmą rodzinną – niezmiennie od 1887 roku
  • Nasze produkty najbardziej surowe wymagania producentów samochodów, a wiele jest przez nich oficjalnie rekomendowanych.
  • Pomogliśmy zrewolucjonizować rynek olejów do samochodów ciężarowych, oferując oleje silnikowe, które (w zależności od typu pojazdu) można wymieniać nawet co 100 000 km
  • Zdobyliśmy nagrodę Brytyjskiego Instytutu Transportu za najlepsze oleje i smary – dwukrotnie.
  • Jako pierwsi wyprodukowaliśmy i wprowadziliśmy na rynek olej dedykowany tylko do silników wysokoprężnych, co zostało docenione przez magazyn “Diesel Car”
  • Specjalistyczne produkty Millers Oils są ciągle testowane w najbardziej wymagających dyscyplinach motorsportu. Wiele z produktów stworzonych przez nas do użytku ekstremalnego w sportach wyczynowych, jest obecnie oferowanych dla każdego. Wiele innowacji z sektora Motorsportu jest obecnie wykorzystywanych w innych sektorach.
  • Zdobyliśmy prestiżową nagrodę Międzynarodowej „Firmy Roku w sektorze: Motorsport” w roku 2005, przy wyjątkowo silnej konkurencji.
  • Nasza siedziba znajduje się w Brighouse w północnej Anglii. Stąd pochodzą nasze wszytskie produkty, które wysyłamy m.in. od Europy, aż na Daleki Wschód: Chin, Nowej Zelandii, Taiwanu, Hong-Kongu, Korei, czy Bangladeszu.
  • Jakość popłaca. Posiadamy certyfikat ISO 9001, jesteśmy członkami FPAL, UKLA, UEIL oraz Classic British Quality Charter.

Od niemal 130-tu lat, rozwijamy i dostarczamy oleje i smary, dodatki do paliw dla rynku samochodów osobowych, ciężarowych oraz przemysłu, dbając o to, aby nasi klienci zawsze dysponowali produktami lepszymi niż inne.

2006/7
Testy i badania - nanotechnologia - w poszukiwaniu lepszego smarowania
2006/7
2008
Oleje przekładniowe NANODRIVE użyte po raz pierwszy w BTCC - znakomite rezultaty testów
2008
2009
Nagroda World Motorsport Symposium za oleje NANODRIVE, pokonani McLaren i Williams F1
2009
2010
NANODRIVE w olejach silnikowych
2010
2010
Millers Oils opracowało olej przekładniowy dla Aston Martin. Ciągle stosowany na pierwsze zalanie
2010
2013
Nagroda Motorsport Industry Association w kategorii: Innowacyjność i Technologia - za oleje z technologią NANODRIVE
2013
2015
Opracowanie z HEWLAND olejów przekładniowych o niskim współczynniku tarcia
2015
2016
Druga generacja olejów NANODRIVE - NT+
2016
2017
Rozpoczęliśmy badania nad olejami przekładniowymi wydłużającymi żywotność baterii
2017

 

Firma DIFF powstała w 2006 roku. Jej siedziba znajduje się w Świdnicy na Dolnym Śląsku, a historia firmy ma swoje korzenie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Od marca 2008 roku DIFF jest wyłącznym dystrybutorem Millers Oils w Polsce. W Słotwinie koło Świdnicy znajduje się magazyn główny produktów Millers Oils – to właśnie stąd trafiają one do wszystkich najlepszych warsztatów i firm motoryzacyjnych w Polsce.