DOCIERANIE I SKŁADANIE SILNIKÓW

Już na etapie budowy silnika, dzięki zastosowaniu odpowiednich środków smarnych, możemy wpłynąć na jego niezawodność i osiągi.

Olej do składania silników Millers Oils Assembly Lubricant jest zalecany do stosowania podczas odbudowy silnika w celu ochrony mechanizmu rozrządu zaworowego. Wysoki poziom dodatku przeciwzużyciowego ZDDP (ditiofosforan cynku) chroni przed ekstremalnie dużym obciążeniem wałka rozrządu i popychaczy podczas pierwszego uruchomienia.
Assembly Lubricant jest płynem, a nie pastą, co umożliwia jego mieszanie z olejem. Eliminuje to konieczność dodatkowej wymiany oleju po przebudowie.

Tam, gdzie silniki mają nowe komponenty, wymagane jest „docieranie” nowych ruchomych części. Wygładza to nierówności na powierzchniach komponentów, pomagając osiągnąć optymalne ciśnienie sprężania i spalania, zapewniając najwyższą wydajność. Bez tej kluczowej procedury, jaką jest docieranie, istnieje zwiększone ryzyko tzw. „oszklenia” cylindrów, co może prowadzić do zmniejszenia wydajności, a także zwiększonego zużycia oleju. Millers Oils Competition Assembly Lubricant to idealny olej do docierania silników.

 

Wybierz Kategorię

Newsletter

Aktualności