XF PREMIUM

XF PREMIUM to gama w pełni syntetycznych olejów silnikowych spełniających najnowsze normy producentów (OEM), wykorzystujących technologię DFT (Dynamic Fluid Technology), która skupia się na maksymalnej ochronie silnika oraz redukcji zużycia paliwa.

Oleje silnikowe do samochodów osobowych Millers Oils XF PREMIUM. Od oleju 0w16 do najnowszych silników hybrydowych, poprzez oleje 0w20 (np. do nowych silników samochodów grupy VW), aż po olej 5w50 full SAPS do mocno obciążonych silników.

Gama olejów silnikowych Millers  Oils XF PREMIUM została opracowana przy użyciu technologii Dynamic Fluid Technology (DFT), jest to kombinacja technologii dodatków poprawiających wydajność, która nie tylko chroni osprzęt silnika, ale także sam olej w każdych warunkach.

DFT wykorzystuje technologię, która chroni metalowe części przy pierwszym uruchomieniu silnika w niskiej temperaturze. Zimny rozruch silnika jest momentem krytycznym, ponieważ przez krótki okres czasu dochodzi do kontaktu metalu z metalem w niektórych częściach silnika, dopóki olej nie jest rozprowadzony w silniku, tworząc film olejowy wystarczająco gruby, aby zapewnić ochronę.

DFT zapewnia tę ochronę dzięki cząsteczkom aktywnym w niskiej temperaturze, które nie wymagają aktywacji w podwyższonej temperaturze. Aby zmaksymalizować pełną ochronę silnika, technologia DFT działa także wtedy, gdy silnik i olej są w wyższych temperaturach roboczych.

Nawet w normalnych warunkach pracy, są obszary silnika, takie jak mechanizm rozrządu zaworowego i łańcuch rozrządu, w których nie występuje wysoki poziom przepływu oleju, dlatego ważne jest, aby olej, który przedostał się do tych obszarów, był w stanie zapewnić wysoki poziom ochrony. Technologia zastosowana w DFT zapewnia tę zwiększoną ochronę, ponieważ jest aktywna od uruchomienia silnika aż do pełnych warunków pracy, w których temperatura oleju może przekroczyć 100°C.

W podwyższonych temperaturach olej jest podatny na utlenianie, co może prowadzić do zwiększonej degradacji oleju i gromadzenia się osadów, DFT zapewnia doskonałą ochronę przed utlenianiem, co stabilizuje olej pozwalając na utrzymanie lepkości, dzięki czemu silnik jest optymalnie chroniony i chłodzony.

Wybierz Kategorię

Newsletter

Aktualności