17 grudnia, 2021
Millers Oils Engine Flush - czy warto stosować płukankę?

Czy warto stosować dodatek czyszczący układ smarowania silnika przed wymianą?

Odpowiedź brzmi: tak, ale ważne by był to środek wysokiej jakości. Czym jest Millers Oils Engine Flush? Jest to dodatek do oleju silnikowego zawierający m.in. detergenty i dyspersanty, którego należy użyć bezpośrednio przed jego wymianą, dolewając do starego, stosunkowo ciepłego oleju. Następnie, należy pozostawić samochód na biegu jałowym na kilkanaście minut. Nie powinno się wtedy jeździć samochodem, gdyż Engine Flush obniża lepkość oleju silnikowego, który przed wymianą, i tak zazwyczaj jest już mocno zdegradowany. Kolejną czynnością jest spuszczenie starego oleju (wraz z Engine Flush), wymiana filtra oleju, a na koniec – napełnienie układu smarowania nowym olejem.

Millers Oils Engine Flush

Usuwa wszelkie osady

Millers Oils Engine Flush powoduje, że wszelkie osady, nagary i szlam z silnika, są uwalnianie od powierzchni, do których przylegają, i – co bardzo ważne – pozostają w oleju w zawieszeniu, a następnie są wraz z nim spuszczane. Dzięki temu, utrzymuje silnik w czystości. Dodatkowo, neutralizuje wszelkie kwasy, chroniąc silnik przed korozją. Zapobiega więc zużywaniu się silnika, wydłuża jego żywotność. Wynika to z tego, że za każdym razem,gdy wlewamy nowy olej, mamy pewność, że zostaje on wlany do czystego silnika, bez osadów i nagarów. Dzięki temu, nowy olej wolniej się degraduje. Millers Oils Engine Flush może być stosowany przy każdej wymianie oleju, od nowości pojazdu. Szczególnie polecany przy zmianie z dotychczas stosowanego oleju na wyższej jakości olej Millers Oils.

Millers Oils Engine Flush pomaga przywrócić kompresję, oraz zredukować konsumpcję oleju, poprzez usunięcie nagarów z pierścieni. Pomaga udrożnić także kanaliki olejowe, poprawiając ich przepustowość. To istotne w silnikach o większym przebiegu.

Jest całkowicie bezpieczny dla silnika

Millers Oils Engine Flush nie zawiera rozpuszczalników, które mogą działać negatywnie na elementy gumowe. Dzięki temu Millers Oils Engine Flush ma bardzo wysoką temperaturę zapłonu. Jest całkowicie bezpieczny dla uszczelek.

Jakie są negatywne skutki stosowania „płukanki” Millers Oils Engine Flush? Nie są nam znane. Millers Oils Engine Flush jest stosowany od lat w setkach tysięcy samochodów.

Millers Oils Engine Flush 250ml
Millers Oils Engine Flush – bezpieczna płukanka silnika.