19 października, 2020
Mamy to! RAJDOWE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWO POLSKI!
Mamy to! RAJDOWE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWO POLSKI!

Mamy to! RAJDOWE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWO POLSKI!

Załoga Huttunen / Lukka startująca samochodem Hyundai i20 R5 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski zajęła drugie miejsce w Rajdzie Świdnickim, przypieczętowując tym samym tytuł Rajdowych Samochodowych Mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej.

Silnik, skrzynia biegów oraz pozostałe podzespoły samochodu Mistrzów Polski przez cały sezon chroniły środki smarne Millers Oils z serii Motorsport, wykorzystujące technologię Nanodrive. W silniku zastosowano olej CFS 5w40 NT+, który oprócz maksymalnej ochrony, zapewnia także minimalne straty mocy. Jest to olej o w pełni syntetycznej formulacji opartej na PAO oraz estrach syntetycznych, z wykorzystaniem cząstek nano. W sekwencyjnej skrzyni biegów oraz dyferencjałach ze szperami płytkowymi (LSD) zastosowano olej CRX LS 75w140 NT+, który od lat stosowany jest powszechnie w wielu najbardziej profesjonalnych zespołach rajdowych i wyścigowych w Polsce.

Oleje Millers Oils serii Motorsport od lat stosowane są sporcie samochodowym na najwyższym, światowym poziomie. Millers Oils jest m.in. partnerem technologicznym producenta wyczynowych układów przeniesienia napędów Hewland, oraz producenta samochodów wyścigowych Ginetta.

fot. Rybarski Photography