3 marca, 2015
Millers Oils dostawcą środków smarnych dla CATERHAM

AUTO_A4_RGB STRIP

Millers Oils oficjalnym dostawcą środków smarnych na fabryczne zalanie do samochodów Caterham napędzanych silnikami Ford.

Współpraca dotyczy zarówno samochodów seryjnych, jak i sektora motorsport.

18 lutego 2015, Brighouse – Millers Oils ogłasza najbardziej prestiżową umowę w swojej 127-letniej historii, zostając wybranym przez Caterham Cars dostawcą środków smarnych. W ramach współpracy, firma Millers Oils dostarcza m.in. oleje silnikowe oraz przekładniowe do samochodów produkowanych przez Caterham: zarówno seryjnych, jak i wyczynowych przeznaczonych do motorsportu.

„Podczas wspólnej pracy w sezonie sportów motorowych 2014, mogliśmy przekonać się, jakie osiągi i wsparcie techniczne oferują Millers Oils” – powiedział George Campbell, manager ds. rozwoju technicznego Caterham. – „Ich skupienie na badaniach i rozwoju jest czymś wyjątkowym, i jesteśmy zachwyceni tym, że będziemy pracować wspólnie także w dziedzinie samochodów seryjnych”.

Caterham

Dane techniczne i informacje zwrotne od firmy Caterham dają warościowy pogląd o tym, jak zachowują się środki smarne w zróżnicowanych zastosowaniach, co pomoże w dalszym ich rozwijaniu przez Millers Oils. Analizy laboratoryjne środków smarnych, które Millers Oils przeprowadza w swoim niedawno zmodernizowanym za 0,5 miliona funtów dziale badań i rozwoju, pozwalają firmie Caterham Cars monitorować parametry i wytrzymałość silników i układów przeniesienia napędu produkowanych samochodów, ułatwiają także projektowanie nowych komponentów.

nowe laboratorium 3

To nowe wyzwanie odzwierciedla rosnące uznanie branży dla możliwości tworzenia przez Millers Oils innowacyjnych produktów, takich jak seria produktów Nanodrive, które przynoszą wymierne korzyści zarówno na rynkach OE, jaki aftermarket.

Opracowane pierwotnie z myślą o zastosowaniu w sporcie motorowym, wielokrotnie nagradzane oleje Millers Oils serii Nanodrive zyskały ogromne uznanie, od kiedy znalazły w 2013 roku zastosowanie w samochodach seryjnych. Oleje Nanodrive redukują współczynnik tarcia do 25%, zapewniając tym samym do 5% wyższą moc silnika, przy znakomitej wytrzymałości filmu olejowego. Kombinacja niższego współczynnika tarcia, oraz większej wytrzmałości filmu olejowego skutkują korzyściami, w postaci wyższej mocy i efektywności, pomagając jednocześnie wydłużyć żywotność silnika i układu przeniesienia napędu, oraz obniżyć emisję szkodliwych związków do atmosfery.

„Jesteśmy zachwyceni rozwojem naszej współpracy z Caterham, to wspaniały dowód uznania dla naszej wiedzy i jakości produktu” – powiedział Jason Lavender, manager ds. rozwoju produktów gamy Motorsport i Classic Millers Oils. „ – W zeszłym roku zaprezentowaliśmy (firmie Caterham) paremetry i osiągi naszych produktów w sportach motorowych, i dzięki temu, udało nam się nawiązać znakomite relacje. W tym roku mamy możliwość przedstawienia naszych możliwości zarówno w motorsporcie, jak i pojazdach seryjnych ( OE ). Tak bliska współpraca z producentem samochodów pozwala nam na rozwój produktów, które dostarczą wiele innowacyjnych rozwiązań.

W wyniku współpracy pomiędzy dwoma firmami, zostaną zaprezentowane dwa wspólnie opracowane, nowe oleje silnikowe o lepkościach 5w30 oraz 5w50.

O Millers Oils
Firma Millers Oils została założona w 1887 przez John’a Watson Miller, i od samego początku firma wyróżniała się innowacyjnym podejściem do produkcji środków smarnych. Jako pierwsza zaoferowała olej silnikowy przeznaczony do samochodów z silnikiem Diesel, a obecnie ciężko pracuje nad tym, aby zostać światowym liderem w technologii redukcji tarcia. W 2012 roku firma Millers Oils zaprezentowała oleje silnikowe serii Nanodrive. Podczas testów, olej Nanodrive wykazał tarcie o 33% niższe niż olej innej marki o takiej samej lepkości. Doświadczenie zdobyte w motorsporcie, firma Millers Oils wykorzystuje przy produkcji olejów do pojazdów użytkowych, zabytkowych, a także przy produkcji środków smarnych dla przemysłu.
Od 2008 roku, dzięki dystrybutorowi, firmie DIFF, marka Millers Oils jest obecna także na polskim rynku, gdzie firma notuje stabilny wzrost sprzedaży.

W 2012 roku, firma Millers Oils została nagrodzona nagrodą Królowej Brytyjskiej – za największy wzrost eksportu, w czym duża zasługa polskich klientów.

“Umowa z Caterham, z punktu widzenia polskiego rynku, na pewno wpłynie pozytywnie na wizerunek marki Millers Oils w Polsce – powiedział Marcin Majcher (DIFF, dystrybutor Millers Oils w Polsce). – Mimo, że samochody Caterham nie są codziennym widokiem na naszych ulicach, to ich rozpoznawalność oraz wizerunek pojazdów dających bezkompromisową radość z jazdy są bardzo znaczące”.

Millers Oils CATERHAM partnerami