12 stycznia, 2012
NANODRIVE - nowa seria Millers Oils Motorsport

Millers Oils przedstawia nową serię olejów silnikowych – Nanodrive.

Seria produktów o obniżonym tarciu – przedstawiona 12 stycznia 2012 na Autosport International Show

Czołowy producent olejów i smarów – Millers Oils przedstawił nową serię olejów silnikowych z serii Motorsport o obniżonym tarciu – Nanodrive. Oferta zawiera kolejną generację olejów stworzonych głównie z myślą o nowoczesnych silnikach wyczynowych samochodów rajdowych I wyścigowych używanych w sportach motorowych.

Oleje Nanodrive to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów – stworzone na w pełni syntetycznej bazie olejowej z unikalną formułą Triple-ester opracowaną przez Millers Oils oraz najnowszymi dodatkami nanotechnologicznymi obniżającymi tarcie.

Najwyższa specyfikacja olejów Nanodrive wpływa korzystnie na lepsze osiągi, tak potrzebne na najwyższych poziomach motorsportu.

Dzięki mniejszemu tarciu, kierowcy stosujący Nanodrive odczują wzrost mocy oraz maksymalnego momentu obrotowego. Niższe tarcie oznacza również niższą temperaturę oleju w silniku.

Nanodrive zwiększa trwałość silnika – dzięki niższemu tarciu, a co za tym idzie, mniejszemu zużyciu silnika. Oznacza to, że firmy zajmujące się przygotowywaniem silników do sportu mogą wydłużyć okresy pomiędzy wymianami podzespołów, co obniża koszty startów.

Martyn Mann, dyrektor techniczny Millers Oils, powiedział: “ Wprowadzenie serii Nanodrive to znakomite osiągnięcie zarówno dla nas jako firmy, jak I dla całego motorsportu. Korzystając z najnowszych osiągnięć naukowych w nanotechnologii oraz naszych znakomitych olejów bazowych, udało nam się stworzyć olej silnikowy energooszczędny klasy high performance, zupełnie inny od wszelkich olejów dostępnych na rynku.”

“Rynek gwałtownie się zmienia i jako Millers Oils zobowiązaliśmy się do pozostania na szczycie, a co za tym idzie wprowadzania produktów , które pomagają zespołom osiągnąć optymalne parametry”.

Marcin Majcher, z firmy DIFF – wyłączny dystrybutor Millers Oils w Polsce powiedział: “Nanodrive to ogromny krok naprzód. Millers Oils już w 2009 zdobył prestiżową nagrodę – najbardziej innowacyjny produkt na World Motorsport Symposium w Oxfordzie za zastosowanie nanotechnologii w olejach przekładniowych. Od tamtej pory oleje te sprawdziły się we wszystkich dziedzinach motorsportu, włączając w to WRC. Oleje silnikowe Nanodrive przyniosą dodatkowe korzyści w postaci rzeczywistego wzrostu mocy i jeszcze lepszej ochrony, nowa seria wyznacza nowe standardy dla wyczynowych olejów silnikowych”.

Oleje silnikowe Nanodrive będą dostępne w wersjach lepkościach 0w20, 0w30, 5w40, 10w50 i 10w60.

Na rynku dostępne będą od połowy lutego 2012.

Pobierz katalog.

Pobierz informację prasową.