8 listopada, 2010
Kolejny udany test Millers Oils - Rajd Cypru (IRC)

Po niezbyt udanym dla zespołu Ford Czech National Rally Team i jego załogi Prokop/Tomanek starcie w Rajdzie Francji – rundzie SWRC, nasza załoga postanowiła spróbować swoich sił w rundzie IRC – Rajdzie Cypru. Start załogi Prokop/Tomanek w tym ekstremalnie trudnym rajdzie zakończył się znakomitym, 3 miejscem w klasyfikacji generalnej. Kolejne miejsce zajęła załoga Tarabus/Trunkat używająca bliźniaczego Forda Fiesta S2000.

Rajd był ciężkim testem dla samochodów, a zwłaszcza dla wszelkich płynów, w tym oczywiście olei. Wysoka temperatura, mnóstwo zakrętów, niskie średnie prędkości, powodowały że oleje silnikowe i przekładniowe były narażone na maksymalne obciążenie. Tym bardziej cieszy nas, że oba samochody używające produktów Millers Oils znalazły się na mecie.

IRC to cykl imprez współorganizowanych przez stację TV Eurosport. W mistrzostwach, których poszczególne rundy rozgrywają się m.in. w Brazylii oraz Europie (słynne Rajdy Monte Carlo oraz San Remo), startują m.in. fabryczne zespoły Skody, oraz Peugeot. W czasie trwania rajdu, stacja Eurosport przeprowadziła wiele relacji na żywo z rajdu. Kibice mogli więc zobaczyć dużą część odcinków specjalnych, m.in. z kamery zamonotwanej w samochodzie Martina Prokopa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z Rajdu Cypru: