24 stycznia, 2024
11. Millers Oils Walimska Zimówka
11. Millers Oils Walimska Zimówka

W dniach 20-21 stycznia 2024 w Górach Sowich odbył się rajd: 11. Millers Oils Walimska Zimówka. Zgłosiło się ponad 60 załóg, które ścigały się na kultowym, najbardziej znanym w Polsce odcinku specjalnym: Rościszów – Walim, przejżdżanym w obu kierunkach. Strefa serwisowa zlokalizowana była w Świdnicy.

Na trasie panowały zimowe warunki, które w połączeniu z krętą trasą, oraz słynną „walimską kostką” (charakterystyczne nawroty w Walimiu) dostarczyły zawodnikom mnóstwo emocji. Nie bez powodu, rajd Millers Oils Walimska Zimówka nazywany jest przez wielu kierowców rajdowych „polskim rajdem Monte-Carlo”.

Oprócz licznie zgromadzonych przy trasie kibiców, relacja z rajdu była transmitowana „na żywo” w portalach społecznościowych, i przyciągnęła do siebie dziesiątki tysięcy kibiców.

Po raz pierwszy, tytularnym sponsorem rajdu została marka olejów Millers Oils, za sprawą dystrybutora na terenie Polski, firmy DIFF.

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania filmowego 11. Millers Oils Walimskiej Zimówki, filmu, który znakomicie oddaje niesamowity klimat tego jedynego rozgrywanego w warunkach zimowych rajdu w Polsce.