21 listopada, 2023
Który olej silnikowy Millers Oils wybrać? Jak wybrać właściwy olej do samochodu?
Który olej silnikowy Millers Oils wybrać? Jak wybrać właściwy olej do samochodu?

Właściwy olej silnikowy odgrywa kluczową rolę w kwestii utrzymania stanu silnika i osiągów samochodu. W tym artykule wytłumaczymy różnice pomiędzy różnymi olejami silnikowymi Millers Oils: Trident Professional, XF Premium oraz EE Performance, ich cechy, korzyści, oraz możliwości sprostania konkretnym wymaganiom. Pomożemy wybrać olej idealnie dobrany do samochodu.

Jaki olej? Konfigurator doboru oleju „Which Oil?”

Planując dobór oleju Millers Oils, należy rozpocząć od naszego narzędzia zwanego „Which Oil?”, dostępnego na naszej stronie w zakładce „dobierz olej”. Znajdź swój samochód w naszej bazie danych, określając jego rodzaj, markę, model, wersję, oraz rok produkcji. Najnowsza wersja „Which Oil?” dostępna na naszej stronie to najbardziej obszerne wydanie w naszej historii. W większości przypadków, na liście produktów, których można użyć do silnika danego samochodu, można znaleźć oleje silnikowe każdej z naszych trzech, wspomnianych wcześniej serii. Wybór jednego z nich to kwestia zrozumienia, w jaki sposób samochód jest używany, oraz indywidualnych potrzeb użytkownika.

TRIDENT PROFESSIONAL

Trident Professional to gama olejów silnikowych, bardzo uniwersalnych, które mają szeroką gamę zastosowań. Idealne do współczesnych samochodów, oraz dla warsztatów obsługujących szereg zróżnicowanych silników każdego dnia.

Dają pewność, że użytkownik otrzyma właściwy olej, spełniający deklarowane normy, a użytkowany zgodnie z przeznaczeniem, ochroni silnik każdego samochodu: benzynowego, Diesel, hybrydowego. Idealny olej na co dzień, o znakomitym stosunku ceny do jakości.

XF PREMIUM

XF Premium to gama olejów typu „fully synthetic” które spełniają absolutnie najnowsze normy i wymagania niemal wszystkich nowoczesnych samochodów osobowych. W gamie znajdują się praktycznie wszystkie najnowsze specyfikacje, a oleje wykorzystują najnowsze dostępne technologie. Millers Oils pracuje blisko z producentami OEM, i stale celuje w spełnianie i przewyższanie obecnych standardów.

Gama XF Premium wykorzystuje technologię DFT (Dynamic Fluid Technology) – stworzoną i opracowaną przez Millers Oils unikalną mieszankę najlepszych, zaawansowanych dodatków, które działają synergistycznie w celu maksymalizacji ochrony, zwiększenia osiągów oraz minimalizacji zużycia. XF Premium jest właściwym produktem dla nowoczesnych silników będących jeszcze na gwarancji, których użytkownicy mają wysokie oczekiwania co do jakości oleju silnikowego. Znakomity olej silnikowy do samochodów hybrydowych. Optymalny wybór dla serwisów wyspecjalizowanych w danej marce – zarówno ASO, jak i nieautoryzowanych, którzy dbają o to, by ich użytkownik samochodu czerpał korzyści z wysokiej jakości oleju silnikowego.

EE PERFORMANCE

Millers Oils EE Performance to olej klasy performance, który może być stosowany zarówno podczas eventów “track day”, a więc tam, gdzie olej jest narażony na skrajnie wysokie obciążenia, jak i na co dzień. Wykorzystując wielokrotnie nagradzaną technologię NANODRIVE oraz estry, EE Performance zapewnia maksymalną ochronę silnika, jednocześnie spełniając specyfikacje producentów, oraz rekomendowane interwały wymiany oleju.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych zestawów dodatków, oraz optymalizacji poziomu Nanodrive, oleje silnikowe EE Performance redukują tarcie nawet o 24% w porównaniu do typowych formulacji. EE Performance to najlepszy olej do samochodów osobowych opracowany przez Millers Oils, przeznaczony nie tylko dla najmocniejszych wersji samochodów seryjnych, ale idealny także dla każdego silnika, którego właściciel oczekuje wyjątkowej ochrony silnika przed zużyciem, lepszych osiągów, niższego zużycia paliwa, a co za tym idzie – niższej emisji.

Podsumowując, wybór pomiędzy Millers Oils Trident Professional, XF Premium oraz EE Performance zależy w znacznym stopniu od specyficznych potrzeb i wymagań właściciela pojazdu. Dokonując wyboru, należy zwrócić uwagę na rodzaj pojazdu, sposób użytkowania i oczekiwania dotyczące zakupu.

Trident Professional jest idealnym wyborem dla osób poszukujących uniwersalnego, dobrego oleju o znakomitym stosunku jakości do ceny.

XF Premium jest świetny do nowoczesnych samochodów osobowych, spełnia najnowsze normy OEM i wykorzystuje najnowsze dodatki.

EE Performance jest stworzony z myślą o mocnych silnikach i dużych obciążeniach, wykorzystuje technologię Nanodrive oraz estry, co skutkuje maksymalną ochroną nawet podczas intensywnego użytkowania na torze, a tym bardziej na co dzień.