12 września, 2023
Bracia Szeja zajmują trzecie miejsce w Rajdzie Śląska!
Bracia Szeja zajmują trzecie miejsce w Rajdzie Śląska!

Rajd Śląska 2023 przeszedł do historii. Jarosław i Marcin Szejowie zajęli ostatecznie 3. miejsce, po raz kolejny meldując się na podium w klasyfikacji generalnej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team do samego końca liczyła się w walce o zwycięstwo.

Najszybsi bracia w Polsce prezentowali świetne tempo podczas finałowego dnia Rajdu Śląska. Jarosław i Marcin Szejowie kończyli wszystkie niedzielne odcinki specjalne w pierwszej trójce, tocząc wyrównaną walkę o zwycięstwo w przedostatniej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

https://youtu.be/Tmecttz1RoQ

Załoga GK Forge LOTTO Rally Team zajęła ostatecznie 3. miejsce, tym samym plasując się po raz kolejny na podium rundy RSMP. To duży sukces w tak mocno obsadzonej imprezie. Sukces, który smakuje tym lepiej, że jest to pierwsza z dwóch domowych rund dla braci z Ustronia. Warto dodać, że Szejowie zgarnęli też dodatkowe punkty za 2. miejsce na Power Stage Kiczyce 2.

Jarosław Szeja:Wszyscy jeździmy w rajdach po to, aby wygrywać. Tym razem ta sztuka nam się nie udała, ale jesteśmy zadowoleni, bo kończymy Rajd Śląska na podium. Myślę, że to jest bardzo dobry powrót do ścigania po tym, co wydarzyło się dwa miesiące temu w Rajdzie Małopolski. Do samego końca liczyliśmy się w walce o zwycięstwo i ostatecznie straciliśmy do pierwszej załogi tylko 7,5 sekundy. To na pewno jest wynik, z którego możemy być dumni.

Partnerami zespołu są: GK Forge Kuźnia Przemysłowa, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, ISCAR Poland, Future Group, Miasto Katowice, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Millers Oils Polska

W rajdówce załogi zastosowano tradycyjnie środki smarne Millers Oils z serii Motorsport, wykorzystujące technologię Nanodrive: CFS 5w40 NT+ oraz CRX LS 75w140 NT+