25 października, 2022
Załoga wspierana przez Millers Oils z tytułem Rajdowych Mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej.

Reprezentanci zespołu Kowax 2Brally Racing, Kristnesson i Johansson w samochodzie Hyundai i20 R5 zdobyli tytuł Rajdowych Mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej w sezonie 2022.

Szwedzi rozpoczęli swoją drogę do tytułu od Rajdu Świdnickiego – Krause, gdzie zajęli dobre, trzecie miejsce. W cześci sezonu rozgrywanej na szutrowych nawierzchniach, wygrali dwa spośród trzech rajdów: 41. Rajd Podlaski i Rajd Żmudzi (Litwa). W Rajdzie Polski, będącym jednocześnie rundą Mistrzostw Europy, zajęli drugie miejsce. Rajd Rzeszowski, rozegrany na nawierzchni asfaltowej to siódme, najsłabsze w sezonie miejsce. Duży wpływ na wynik podczas tego rajdu miał złapane przez załogę „kapcie”. Kolejna runda RSMP (Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski) to Rajd Śląska i drugie miejsce. W wyjątkowo trudnym Rajdzie Wisły (deszcz, mgła, odcinki rozgrywane po zmroku), odnieśli zdecydowane zwycięstwo. Aby zdobyć tytuł, w ostatniej rundzie RSMP – Rajdzie Koszyc rozgrywanym na Słowacji, Szwedzi musieli właściwie wyłącznie dojechać. Zrobili to w świetnym stylu, zajmując drugie miejsce.

Tym samym zdobyli tytuł Rajdowych Mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej.

Ich 300-konny Hyundai i20 R5, wspaniale przygotowany przez polsko-czeski zespół Kowax 2Brally Racing, ani razu nie zawiódł i zawsze bezawaryjnie pomagał dotrzeć do mety.

Warto przypomnieć, że w 2020 roku, ten sam zespół zdobył z załogą Huttunen / Lukka tytuł Rajdowych Mistrzów Świata WRC 3. Wtedy także, podzespoły chroniły środki smarne Millers Oils.

O ochronę silnika oraz skrzyni biegów Hyundaia i20 R5 załogi Kristensson / Johannson dbały środki smarne Millers Oils z serii Motorsport, wykorzystujące technologię Nanodrive. Przez większość sezonu stosowany był olej silnikowy Millers Oils CFS 5w40 NT+, natomiast w bardzo upalnych warunkach: Millers Oils CFS 10w60 NT+. Sekwencyjna skrzynia biegów pozbawiona synchronizatorów oraz mechanizmy różnicowe wyposażone w tzw. szpery płytkowe, to miejsca, w których świetnie czuł się nasz flagowy olej przekładniowy: Millers Oils CRX LS 75w140 NT+.

Zespołowi oraz załodze serdecznie gratulujemy!