30 sierpnia, 2022
Millers Oils Ginetta GT4 Supercup na torze Thruxton

James Kellett wyrównał rekord Millers Oils Ginetta GT4 SuperCup pod względem liczby zwycięstw w jednym sezonie, a to dzięki wspaniałemu, podwójnemu sukcesowi w Thruxton w miniony weekend (27/28 sierpnia).

Kellett wygrał na najszybszym torze w Wielkiej Brytanii, co pozwala mu poważnie myśleć o tytule. Weekend został niestety przyćmiony poważnym incydentem w niedzielę, który doprowadził do hospitalizacji kierowców: Colina White’a i Mike’a Browna. Zespół Millers Oils życzy im szybkiego powrotu do zdrowia.

Debiut Ginetta G56 GT4 w Thruxton oznaczał rozwijanie prędkości maksymalne ponad 256 km/h. Kellett zwiększył swoją liczbę zwycięstw w tym roku do 11, Aston Millar i Tom Emson dołączyli do niego na podium w klasyfikacji generalnej obu wyścigów.

W klasie G56 Am, Darren Leung powiększył swoją zwycięską passę do pięciu z rzędu, odnosząc podwójne zwycięstwo. W kategorii G55 Pro, sukcesy odnieśli: Blake Angliss i Luke Reade, podczas gdy Daniel Morris i James Townsend odnieśli zwycięstwa w klasie Am.

Tymczasem w mistrzostwach juniorów Ginetta ,Josh Rowledge zbliżył się o krok do zdobycia tytułu mistrzowskiego w tym sezonie. Odniósł swoje szóste i siódme zwycięstwo w tym sezonie, zwiększając swoją przewagę w mistrzostwach do 66 punktów.

Wiodący talent debiutanta na starcie, Will Macintyre, utrzymał się w rywalizacji o tytuł dzięki zwycięstwu w wyścigu. To był weekend pamiętny dla Zaca Meakina, który zajął drugie miejsce w karierze, podczas gdy Aqil Alibhai, Sonny Smith i Joe Warhurst również zdobyli podium w klasyfikacji generalnej.

W sezonie 2022 pozostały dwie rundy: Millers Oils Ginetta GT4 SuperCup i Ginetta Junior Championship, na torze Silverstone (24/25 września) , z finałem na Brands Hatch (08/09 października).

W samochodach Ginetta GT4 stosowane są oleje silnikowe, przekładniowe oraz płyny hamulcowe Ginetta Tech by Millers Oils.