16 maja, 2013
Millers Oils i Bełtowski Motorsport – partnerstwo w GSMP 2013

Millers Oils i Bełtowski Motorsport – partnerstwo w sezonie 2013 w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski (GSMP).

Firmy: Millers Oils oraz Bełtowski Motorsport nawiązały współpracę w sezonie 2013 w GSMP (Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski). W ramach współpracy, wyścigowe, ponad 700-konne Subaru Impreza Mistrza Polski Zespołów Sponsorskich 2012 – Bełtowski Motorsport, będzie smarowane produktami Millers Oils: CFS 10w60 NT (silnik) oraz CRX LS 75w140 NT (sekwencyjna skrzynia biegów), oba oleje z serii Nanodrive wykorzystującej najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nanotechnologii.

Po raz pierwszy w nowych barwach, Subaru za którego kierownicą o tytuł Mistrza Polski powalczy Marcin Bełtowski, pojawi się na trasie podczas 39 Międzynarodowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, który odbędzie się w dniach 17-19 maja w Załużu.

bełtowski 1

Millers Oils

Firma Millers Oils została założona w 1887 roku przez John’a Watson Miller, i od samego początku znana była z innowacyjności. Jako pierwsza zaprezentowała olej silnikowy dedykowany do samochodów Diesel, a obecnie ciężko pracuje na wizerunek światowego lidera w technologii redukcji tarcia. W styczniu 2012, firma Millers Oils przedstawiła oleje silnikowe wykorzystujące najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nanotechnologii. Rok później, oleje te zdobyły nagrodę za innowacyjność i technologię – MIA 2013 (Motorsport Industry Association). Podczas testów, oleje Nanodrive zanotowały o 33% niższe tarcie w temperaturze pracy 100 -110 C, w porównaniu do konkurencyjnego oleju wyczynowego o tej samej lepkości. Doświadczenie zdobyte przez Millers Oils w motorsporcie jest wykorzystywane przy produkcji olejów do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych, klasycznych oraz przemysłowych środków smarnych.

W Polsce, marka Millers Oils jest obecna od 2008 roku.

beltowski 3

Bełtowski Motorsport

Firma „Bełtowski Motorsport” powstała jako oddział firmy samochodowej Bełtowski początkowo na potrzeby obsługi samochodów sportowych właściciela Wojciecha Bełtowskiego, utytułowanego kierowcy rajdowego oraz wyścigowego.

W dniu dzisiejszym piastujemy stałą opiekę nad ponad 10 samochodami rajdowymi i wyścigowymi oraz przyjmujemy zlecenia zewnętrzne. Naszymi atutami są wieloletnie doświadczenie na rynku samochodów oraz wyposażenie.

Firma posiada własną specjalistycznie wyposażoną halę serwisową o pow. ponad 1000 m2 wraz z działem budowy silników sportowych. Budujemy kompleksowo samochody wyczynowe do wszystkich dyscyplin sportu motorowego.

Nasz dział blacharski posiada autoryzację Custom Cages, światowej klasy producenta klatek bezpieczeństwa w zakresie montażu systemów zabezpieczeń w samochodach wszystkich marek, co umożliwia ich późniejsze uczestnictwo we wszystkich rajdach samochodowych na świecie. Produkujemy elementy nadwozi samochodów z elementów kompozytowych w szczególności z włókna węglowego oraz aramidowego (kevlar).

Obsługujemy samochody na zawodach oraz między nimi. Przygotowujemy kompleksową logistykę oraz zapewniamy stały dostęp do materiałów eksploatacyjnych oraz specjalistycznych części zamiennych. Współpracujemy z firmą Prodrive w dziedzinie samochodów rajdowych Subaru oraz z wieloma światowej klasy producentami podzespołów rajdowych.

Prowadzimy szeroką współpracę z mediami zaczynając od telewizji przez czasopisma i radio kończąc na Internecie. Efekty naszych działań marketingowych mogą być poparte raportami firmy monitorującej. Prowadzimy szkołę bezpiecznej jazdy samochodem oraz organizujemy imprezy integracyjne typu codrive.