18 stycznia, 2013
Millers Oils zdobywa prestiżową nagrodę MIA.

banner nanodrive

Dzięki przełomowej technologii zastosowanej w olejach Nanodrive, firma zdobyła “nagrodę MIA za techhnologię i innowacyjność w branży motorsport”.

Firma Millers Oils – niezależny producent najwyższej jakości środków smarnych została nagrodzona przez MIA – Motorsport Industry Association (Stowarzyszenie branży Motorsport) za technologię i innowacyjność. To osiągnięcie jest wynikiem wprowadzenia do oferty serii olejów Nanodrive, które zrewolucjonizowały rynek wysokiej jakości olejów dla motoryzacji, a przede wszystkim świata sportów motorowych – a to wszystko dzięki znakomitym właściwościom redukującym tarcie.

“Ta nagroda jest kamieniem milowym dla Millers Oils, gdyż odzwierciedla ona innowacyjność motorsportu na wszelkich jego płaszczyznach”, powiedział dyrektor techniczny Millers Oils, Martyn Mann. – “Cały proces badań, rozwoju, i tworzenia nowych olejów Nanodrive przebiegał w naszym ośrodku badawczym w Brighouse. Ten produkt pozwolił nam przeskoczyć ponad konkurencją, i udowodnił, że nie jesteśmy zwykłą, przeciętną firmą olejową”.

MIA AWARD

“To, co cieszy mnie osobiście, to fakt, że nagroda została przyznana przez kapitułę, w skład której wchodzą szefowie największych zespołów ze wszystkich najważniejszych dziedzin sportów motorowych na świecie. Nie jesteśmy sponsorem żadnego z dużych zespołów, natomiast jesteśmy dla wielu z nich dostawcą środków smarnych. Nie jest więc to nagroda za nasze działania marketingowe, a za rzeczywiste właściwości i parametry naszych olejów. W świecie sportów motorowych MIA jest odpowiednikiem Oskara.” – powiedział Marcin Majcher z polskiego oddziału Millers Oils.

Oleje serii Nanodrive wykorzystują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nanotechnologii, dzięki czemu w znaczny sposób redukują straty wynikające z tarcia w silniku. Zapewnia to niższe zużycie paliwa, wyższą moc silnika oraz mniejsze zużywanie się podzespołów. Technologia ta została po raz pierwszy użyta w wyczynowych olejach przekładniowych w 2009 roku, i od razu zdobyła nagrodę podczas World Motorsport Symposium. Następnie, nanotechnologię zastosowano w zupełnie nowej, powstającej serii olejów dedykowanych do stosowania w warunkach wysokich temperatur I ciśnień, jakie panują w silnikach spalinowych. W ten sposób, w 2012 zaprezentowano serię olejów silnikowych Nanodrive. Dział badań I rozwoju Millers Oils pracuje nad nowymi środkami smarnymi, z innych sektorów, w których stosowanie olejów o obniżonym współczynniku tarcia przyniesie korzyści.

MIA AWARD

MIA

MIA to czołowa organizacja branży “motorsport”, sektoru inżynieryjnego, usług i tuningu. Na ceremonii rozdania nagród wręczanych z wysoki poziom technologii oraz profesjonalizm, we wszelkich dziedzinach motorsportu, obecnych było ponad 500 osób z całego świata.

Millers Oils

Firma Millers Oils została założona w 1887 roku przez John’a Watson Miller, i od samego początku znana była z innowacyjności. Jako pierwsza zaprezentowała olej silnikowy dedykowany do samochodów Diesel, a obecnie ciężko pracuje na wizerunek światowego lidera w technologii redukcji tarcia. W styczniu 2012, firma Millers Oils przedstawiła oleje silnikowe wykorzystujące najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nanotechnologii. Podczas testów, oleje Nanodrive zanotowały o 33% niższe tarcie w temperaturze pracy 100 -110 stopni Celsjusza, w porównaniu do konkurencyjnego oleju o tej samej lepkości. Doświadczenie zdobyte przez Millers Oils w motorsporcie jest wykorzystywane przy produkcji olejów do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych, klasycznych oraz przemysłowych środków smarnych.
W Polsce, marka Millers Oils jest obecna od 2008 roku.