NIE WSZYSTKIE OLEJE SĄ TAKIE SAME
Czy olej silnikowy może mieć wpływ na osiągi? Czy środek smarny może mieć wpływ na wydajność i trwałość silnika?

Definitywnie możemy stwierdzić, że TAK. Nasze laboratorium regularnie rejestruje postępy, jakie osiągamy w dziedzinie coraz większej ochrony przed zużyciem, oraz podnoszenia osiągów.

Jaka jest rola oleju?

Tworząc powłokę ochronną pomiędzy metalowymi częściami silnika, olej chroni je przed zużyciem. Dodatki w oleju reagują, zapewniając ochronę podczas różnych procesów mechanicznych występujących w silniku.
Chłodzi komponenty, zwłaszcza tłoki i wały korbowe, a więc części będące w sercu procesu spalania – tam, gdzie rola układu chłodzenia jest ograniczona.
Zbiera i pozostawia w zawieszeniu wszelkie nieczystości w skrzyni korbowej i głowicy, utrzymując silnik w czystości. Pod koniec swojej żywotności, utleniony olej nie jest w stanie spełniać tej funkcji.
Olej silnikowy to mieszanina olejów bazowych i dodatków – zaawansowany technologicznie olej może składać się z kilkunstu niezależnych składników. Dodając każdy kolejny element, redukujemy zawartość oleju bazowego, wpływając na właściwości smarne. Aby wydajność silnika była zoptymalizowana, ważne jest, by wszystkie składniki oleju miały do odegrania istotną rolę. Jest zatem oczywistym, że pomiędzy olejami istnieją realne różnice.

W nowoczesnych silnikach – ze względu na ochronę środowiska, turbosprężarki, downsizing – oleje (o niższej lepkości) mają ciężkie życie. Wysokie temperatury turbosprężarek, wydłużone interwały pomiędzy wymianami – to powoduje, że oleje mają mnóstwo pracy.

Nasza odpowiedź na te wyzwania, to opracowane przez nas oleje serii NANODRIVE Low Friction Technlogy, które mają zredukowany o 45% współczynnik tarcia, i mocniejszy film olejowy w całym zakresie temperatur. To przynosi korzyści w silnikach wyczynowych, samochodów osobowych, oraz użytkowych.

TO JEST RÓŻNICA POMIĘDZY MILLERS OILS A INNYMI.

CZYM RÓŻNIĄ SIĘ OLEJE XF OD EE ?

Oleje oznaczone „XF” są produktami klasy OEM, natomiast ich odpowiedniki oznaczone symbolem „EE” posiadają dodatkowe cechy wynikające z zastosowania technologii NANODRIVE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.