15
Sty

GINETTA TECH by MILLERS OILS

Posted by Możliwość komentowania GINETTA TECH by MILLERS OILS została wyłączona

Ginetta Cars ogłasza partnerstwo techniczne z Millers Oils

 • stworzono nową gamę środków smarnych „Ginetta Tech by Millers Oils”
 • od tej pory, oleje Millers Oils będą stosowane na pierwszy montaż
 • Millers Oils oficjalnym sponsorem wyścigowej serii Ginetta GT4 Super Cup

Brytyjski producent samochodów, Ginetta Cars, ogłosił partnerstwo techniczne z producentem specjalistycznych środków smarnych i dodatków do paliw, Millers Oils. W ramach współpracy, stworzono dedykowaną linię produktów dla pojazdów Ginetta. „Ginetta Tech by Millers Oils” to nowa gama opracowana z wykorzystaniem doświadczenia Millers Oils zdobytego przy tworzeniu wyjątkowych olejów NANODRIVE. Nowa gama olejów wykorzystuje technologię redukującą tarcie, która zapewnia wysoki poziom parametrów oleju, nawet w trakcie najtrudniejszych warunków wyścigowych. Olej silnikowy, przekładniowy, oraz do dyferencjału, będą od teraz stosowane na pierwszy montaż w pojazdach Ginetta.

Millers Oils będzie także oficjalnym sponsorem tytularnym serii wyścigowej Ginetta GT4 Supr Cup, która odbywa się jako wyścigi towarzyszące BTCC (Wyścigowe Mistrzostwa Wielkiej Brytanii Samochodów Turystycznych). Współpraca obejmuje także wystawienie Ginetty G40 w barwach Millers Oils w sezonie 2020 dla zwycięzcy programu 2019 Ginetta Junior.

„Motorsport to znaczący element naszej 130-letniej historii, i jestem zachwycony tym, że ta podróż jest kontynuuowana poprzez współpracę z Ginetta Cars.” – powiedział Tony Lowe, dyrektor zarządzający Millers Oils. „ Celem tego partnerstwa jest korzyść dla zawodników uczetniczących w serii 2019 Ginetta Championships, w postaci wyższej niezawodności i lepszych osiągów. Oprócz nowej gamy produktów, oferujemy także badania laboratoryjne środków smarnych – nie tylko dla firmy Ginetta, ale także dla zawodników i zespołów uczestniczących w cyklu.”

Millers Oils wykorzystało swoje możliwości technologiczne oraz doświadczenie w opracowaniu olejów dedykowanych dla Ginetta Cars. Seria produktów „Ginetta Tech by Millers Oils” będzie obligatoryjnie stosowana przez wszystkie zespoły występujące w rozgrywkach. Zostałą opracowana specjalnie z myślą o pojazdach Ginetta, oraz zabarwiona na typowy dla Ginetty, pomarańczowy kolor. Gama zawiera oleje silnikowe: 0w30, 10w60, przekładniowy olej 75w90 (LS), oraz wyczynowy płyn hamulcowy.

„Wspaniale jest powitać jako naszego partnera technicznego, tak zadomowioną w branży motorsport firmę, jak Millers Oils”, powiedział Lawrence Tomlinson, prezes zarządu Ginetty. „Nowa gama „„Ginetta Tech by Millers Oils” daje naszym zawodnikom szansę na wyższe osiągi i ochronę. Te cechy oznaczają korzyści krótko- i długo- terminowe, i dlatego też wszystkie nasze samochody są fabrycznie zalewane środkami smarnymi Millers Oils.”

„Współpraca z Ginetta Cars to kolejny dowód na to, jak bardzo firma Millers Oils ceniona jest w profesjonalnym motorsporcie” – powiedział Marcin Majcher, z firmy DIFF, dystrybutor Millers Oils w Polsce. „Ginetta to legenda, ikona wyścigów, z kolei możliwości naszych środków smarnych przeznaczonych do profesjonalnego stosowania w motorsporcie są znane na całym świecie od lat. Millers Oils i Ginetta pasują do siebie idealnie. Oczywiście, Ginetta jako marka, jest w Polsce całkowicie egzotyczna, co absolutnie nie dziwi, zważywszy na to, że profesjonalne wyścigi samochodowe w Polsce to sport niszowy. Wynika to głównie z powodu braku torów wyścigowych z prawdziwego zdarzenia.”

Sezon Millers Oils Ginetta GT4 Super Cup rozpocznie się w dniach 6-7 kwietnia, na torze w Brands Hatch, zakończy w październiku, a wyścigi odbędą się na tak znanych torach, jak choćby Knockhill, Thruxton, czy Silverstone.

Category : premiera | rajdy | targi
27
Cze

Rajdowi Wicemistrzowie Polski w naszych barwach.

Posted by Możliwość komentowania Rajdowi Wicemistrzowie Polski w naszych barwach. została wyłączona

W sezonie 2018, nasza firma współpracuje z Rajdowymi Wicemistrzami Polski 2017, załogą Kasperczyk / Syty. Załoga Tiger Rally Team używa w swoim Fordzie Fiesta R5 środków smarnych Millers Oils, m.in. CFS 10w60 NT+ oraz CRX LS 75w140 NT+.

Najbliższym startem jest Rajd Śląska w Chorzowie.

 

Category : rajdy
15
Mar

5 nowych olejów do najnowszych silników.

Posted by Możliwość komentowania 5 nowych olejów do najnowszych silników. została wyłączona

Na rynku debiutuje właśnie 5 nowych olejów silnikowych marki MILLERS OILS, o lepkościach 0w20 oraz 0w30, przystosowanych do stosowania w najnowszych silnikach czołowych producentów:

MILLERS OILS XF LONGLIFE VOLVO 0w20 jest zgodny z normą ACEA C5. Rekomendowany do najnowszych silników Diesel oraz benzynowych wymagających oleju o specyfikacji 0w20 VOLVO VCC-RBSO-2AE. XF LONGLIFE VOLVO 0w20 jest w pełni kompatybilny z filtrami cząstek stałych w silnikach Diesel (DPF) oraz benzynowych (GPF), a także z katalizatorami, zgodnie z najnowszymi normami czystości spalin.

 • zastosowana w tym oleju syntetyczna technologia zapewnia znakomitą płynność oleju w niskich temperaturach, aż do -35 C, co oznacza szybką ochronę kluczowych elementów silnika – silnik zużywa się najbardziej podczas uruchamiania
 • oferuje wyjątkową stabilność lepkościową oleju w wysokich temperaturach, oraz ekstremalnych warunkach użytkowania – w celu zwiększonej ochrony i wydłużonej żywotności silnika.
  zwiększona ochrona dzięki mocniejszemu filmowi olejowemu między elementami metalowymi, który redukuje tarcie i zużycie. Olej utrzymuje parametry przez cały interwał między wymianami oleju zgodnie z zaleceniami producenta (OEM).
 • obniżona lepkość oznacza niższe zużycie paliwa oraz niższą emisję spalin, do czego przyczynia się także optymalny poziom detergentów i dyspersantów. To zapewnia czystość silnika (brak szlamu), co polepsza spalanie oraz utrzymuje efektywnym system oczyszczania spalin
 • specyfikacja ACEA C5 MID SAPS jest zbliżona do ACEA C3, ale ma niski wskaźnik HTHS (pomiędzy 2,6 a 2,9 mPas)

MILLERS OILS XF LONGLIFE VW 0w20 to kolejny olej ACEA C5. Jest rekomendowany do najnowszych silników benzynowych i Diesel wymagających oleju o specyfikacji 0w20 VW 508.00/509.00, VW TL 52577 oraz Porsche C20. XF LONGLIFE VW 0w20 jest w pełni kompatybilny z filtrami cząstek stałych w silnikach Diesel (DPF) oraz benzynowych (GPF), a także z katalizatorami, zgodnie z najnowszymi normami czystości spalin Euro VI. XF LONGLIFE VW 0w20 nie jest kompatybilny wstecz – nie wolno go stosować starszych silnikach. Olej charakteryzuje się niebieskim kolorem. Pozostałe cechy:

 • znakomita płynność oleju w niskich temperaturach, aż do -35 C (temp. krzepnięcia -45 C), co oznacza szybką ochronę kluczowych elementów silnika – silnik zużywa się najbardziej podczas uruchamiania
 • obniżona lotność oleju Noack (wpływ na zużycie oleju) zgodna z normą grupy VAG oferuje wyjątkową stabilność lepkościową oleju w wysokich temperaturach, oraz ekstremalnych warunkach użytkowania – w celu zwiększonej ochrony i wydłużonej żywotności silnika.
 • zwiększona ochrona dzięki mocniejszemu filmowi olejowemu między elementami metalowymi, który redukuje tarcie i zużycie. Olej utrzymuje parametry przez cały interwał między wymianami oleju zgodnie z zaleceniami producenta (OEM).
 • obniżona lepkość oznacza niższe zużycie paliwa oraz niższą emisję spalin, do czego przyczynia się także optymalny poziom detergentów i dyspersantów. To zapewnia czystość silnika (brak szlamu), co polepsza spalanie oraz utrzymuje efektywnym system oczyszczania spalin
 • specyfikacja longlife VW 508.00/509.00 o niskim wskaźniku HTHS (pomiędzy 2,6 a 2,9 mPas)

MILLERS OILS XF LONGLIFE 12 FE 0w30 został opracowany przede wszystkim z myślą o silnikach BMW wymagających oleju z normą BMW LONGLIFE 12 FE. Jest w pełni kompatybilny z filtrami cząstek stałych w silnikach Diesel (DPF) oraz benzynowych (GPF), a także z katalizatorami, zgodnie z najnowszymi normami czystości spalin.

 • zastosowana w tym oleju syntetyczna technologia zapewnia znakomitą płynność oleju w niskich temperaturach, aż do -35 C, co oznacza szybką ochronę kluczowych elementów silnika – silnik zużywa się najbardziej podczas uruchamiania
 • zwiększona ochrona dzięki mocniejszemu filmowi olejowemu między elementami metalowymi, który redukuje tarcie i zużycie. Olej utrzymuje parametry przez cały interwał między wymianami oleju zgodnie z zaleceniami producenta (OEM)
 • obniżona lepkość oznacza niższe zużycie paliwa oraz niższą emisję spalin, do czego przyczynia się także optymalny poziom detergentów i dyspersantów. To zapewnia czystość silnika (brak szlamu), co polepsza spalanie oraz utrzymuje efektywnym system oczyszczania spalin

MILLERS OILS XF LONGLIFE 14 FE+ 0w20 jest rekomendowany do najnowszych silników Diesel oraz benzynowych wymagających oleju o specyfikacji BMW Longlife 14 FE+ lub Jaguar Land Rover STJLR 51.5122. Zgodny z najnowszą normą ACEA C5. XF LONGLIFE 14 FE+ 0w20 jest w pełni kompatybilny z filtrami cząstek stałych w silnikach Diesel (DPF) oraz benzynowych (GPF), a także z katalizatorami, zgodnie z najnowszymi normami czystości spalin. XF LONGLIFE 14 FE+ 0w20 nie jest kompatybilny wstecz – nie wolno go stosować starszych silnikach. To w pełni syntetyczny, zaawansowany technologicznie olej silnikowy typu MID SAPS przeznaczony do najnowszych silników. Opracowany tak, by spełnić oraz zapewnić najwyższą wydajność zgodną z normą producenta (OEM). Jest to możliwe dzięki ulepszonym właściwościom utrzymującym silnik w czystości, trwałości oleju, zredukowanym tarciu, wyższym właściwościom przeciwzużyciowym, a także niższym zużyciu paliwa. Cechy charakterystyczne:

 • znakomita płynność oleju w niskich temperaturach, aż do -35 C, co oznacza szybką ochronę kluczowych elementów silnika – silnik zużywa się najbardziej podczas uruchamiania
 • wyjątkowa stabilność lepkościową oleju w wysokich temperaturach, oraz ekstremalnych warunkach użytkowania – w celu zwiększonej ochrony i wydłużonej żywotności silnika.
 • zwiększona ochrona dzięki mocniejszemu filmowi olejowemu między elementami metalowymi, który redukuje tarcie i zużycie. Olej utrzymuje parametry przez cały interwał między wymianami oleju, zgodnie z zaleceniami producenta (OEM).
 • obniżona lepkość oznacza niższe zużycie paliwa oraz niższą emisję spalin, do czego przyczynia się także optymalny poziom detergentów i dyspersantów. To zapewnia czystość silnika (brak szlamu), co polepsza spalanie oraz utrzymuje efektywnym system oczyszczania spalin

MILLERS OILS XF LONGLIFE FORD 0w30 jest rekomendowany do najnowszych silników Diesel wymagających oleju 0w30 z normą Ford M2C950-A oraz Jaguar Land Rover STJLR 03.5007. XF LONGLIFE FORD 0w30 jest w pełni kompatybilny z filtrami cząstek stałych w silnikach Diesel (DPF) oraz benzynowych (GPF), a także z katalizatorami, zgodnie z najnowszymi normami czystości spalin. XF LONGLIFE FORD 0w30 nie jest kompatybilny wstecz – nie wolno go stosować starszych silnikach.

 • zastosowana w tym oleju syntetyczna technologia zapewnia znakomitą płynność oleju w niskich temperaturach, aż do -35 C, co oznacza szybką ochronę kluczowych elementów silnika – silnik zużywa się najbardziej podczas uruchamiania
 • spełnia wymagania Ford / Jaguar Land Rover oferując wyjątkową stabilność lepkościową oleju w wysokich temperaturach, oraz trudnych warunkach użytkowania – w celu zwiększonej ochrony i wydłużonej żywotności silnika
 • zwiększona ochrona dzięki mocniejszemu filmowi olejowemu między elementami metalowymi, który redukuje tarcie i zużycie. Olej utrzymuje parametry przez cały interwał między wymianami oleju zgodnie z zaleceniami producenta (OEM)
 • obniżona lepkość oznacza niższe zużycie paliwa oraz niższą emisję spalin, do czego przyczynia się także optymalny poziom detergentów i dyspersantów. To zapewnia czystość silnika (brak szlamu), co polepsza spalanie oraz utrzymuje efektywnym system oczyszczania spalin
Category : premiera
1
Mar

Millers Oils w wyścigowych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii (BTCC)

Posted by Możliwość komentowania Millers Oils w wyścigowych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii (BTCC) została wyłączona

W sezonie 2018, nasza marka będzie obecna w wyścigowych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii (BTCC) jako partner zespołu Team Parker Racing (kierowca: Stephen Jelley), który w nadchodzącym sezonie używa BMW 125i M Sport.

Category : rajdy
6
Lis

Nasze stanowisko na Warsaw Moto Show – galeria

Posted by Możliwość komentowania Nasze stanowisko na Warsaw Moto Show – galeria została wyłączona

Podczas tegorocznych targów Warsaw Moto Show nie mogło zabraknąć stanowiska Millers Oils. Zaprezentowaliśmy gamę naszych wysokiej jakości środków smarnych, oraz wyczynowego Forda Fiesta Supercar o mocy 650KM i momencie obrotowym 800Nm, którym Martin Kaczmarski walczy w rallycrossowych Mistrzostwach Europy i Świata. Nasze produkty widoczne były nie tylko na naszym stoisku, a także na stoiskach innych firm, oraz zawodników, m.in. Magdaleny Misiarz, która swoją Hondą Civic dzielnie walczy na rajdowych odcinkach specjalnych. Odwiedziło nas wielu obecnych oraz potencjalnych klientów – za co serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok!

Category : targi
16
Sie

Załogi używające produktów Millers Oils na Rajdzie Rzeszowskim

Posted by Możliwość komentowania Załogi używające produktów Millers Oils na Rajdzie Rzeszowskim została wyłączona

Na Rajdzie Rzeszowskim, rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy, wystartowało wiele załóg używających produktów Millers Oils. Wśród nich, 3 topowe: Ostberg/Barth, Szeja/Szeja, oraz Kasperczyk/Syty. Na strefie serwisowej znajdowało się nasze stanowisko, gdzie można było dowiedzieć się wszystkiego o produktach Millers Oils. Zapraszamy do obejrzenia galerii:

 

Category : rajdy
10
Lip

Bracia Szejowie tuż za podium Rajdu Bohemia.

Posted by Możliwość komentowania Bracia Szejowie tuż za podium Rajdu Bohemia. została wyłączona

Bracia Szejowie tuż za podium Rajdu Bohemia

 • Po świetnej jeździe Jarek i Marcin Szejowie kończą Rajd Bohemia na 4. miejscu na 69 załóg, które ruszyło do rywalizacji;
 • 4 z 11 oesów 5. rundy Mistrzostw Czech Polacy ukończyli na podium, w tym trzy wygrali;
 • Skuteczni Szejowie wywalczyli w Mlada Boleslav aż 33 punkty, dzięki czemu awansowali na 4. pozycję w punktacji Mistrzostw Czech;
 • Pierwsze podium – w II etapie Rajdu Bohemia Jarek i Marcin wywalczyli 3. miejsce, wyprzedzając m.in. 7-krotnego Mistrza Czech;
 • Deszczowa sobota i słoneczna niedziela – dwa dni i 150 km rywalizacji w bardzo zmiennych warunkach pogodowych;
 • Po 5. rozegranych rundach bracia Szejowie to najlepsi obcokrajowcy w czeskim czempionacie.

Zgodnie z przewidywaniami, piąta runda Mistrzostw Czech 2017 okazała się bardzo trudnym wyzwaniem dla załóg mierzących się z jej odcinkami specjalnymi. Dwa ostatnie dni to nie tylko trudne trasy o bardzo zróżnicowanej charakterystyce, ale przede wszystkim bardzo zmienna i trudna do przewidzenia pogoda. Kibice, którzy licznie zgromadzili się na odcinkach wokół Mlada Boleslav mogli narzekać na aurę, ale na pewno nie na brak sportowych emocji. Cała stawka rywalizująca w czeskim czempionacie, na czele z załogami samochodów R5, WRC i S2000, zadbała o odpowiednio wysoką dawkę wrażeń. Jedną ze szczególnie wyróżniających się w tym gronie ekip był polski GK Forge Metkom Rally Team.

Jarosław Szeja i Marcin Szeja wyrównali swój wynik z Rajdu Sumava Klatovy i na metę w Mlada Boleslav wjechali, jako czwarta załoga w klasyfikacji generalnej 44. Rajdu Bohemia. Ten sukces bracia z Ustronia osiągnęli po ciężkiej, wyrównanej walce toczonej w bardzo widowiskowym stylu. Mocnym akcentem był już sam początek rajdu, bowiem to Polacy byli autorami najlepszego czasu na otwierającym rywalizację, miejskim odcinku specjalnym. Wśród tłumów kibiców stojących przy trasie Jarek i Marcin wygrali swój pierwszy odcinek specjalny w Mistrzostwach Czech i wspólnie z duetem Cerny/Cernohorsky zostali liderami rajdu.

64 kilometry pierwszego etapu stały pod znakiem bardzo równej i dojrzałej, ale przede wszystkim szybkiej jazdy załogi z Ustronia. Szejowie pokonywali oesy czysto, unikając zbędnego ryzyka, utrzymując przy tym tempo ścisłej czołówki. Duże znaczenie miała też przemyślana strategia doboru opon, a przy bardzo niestabilnej pogodzie było to równie trudne jak ważne.

Niedzielną rywalizację Jarek i Marcin rozpoczęli identycznie jak pierwszy etap zawodów – od wygrania odcinka specjalnego. Na ponad 20-kilometrowym oesie Radostin za Polakami znalazła się cała czołówka rajdu, czyli Jan Kopecky (+1.4 s.), Vaclav Pech (+2.8 s.), a także Roman Kresta (+3.8 s.) i Jan Cerny (+8.3 s). Ten sukces reprezentanci GK Forge Metkom Rally Team powtórzyli na drugim przejeździe tej próby. Był to ich trzeci odcinek wygrany w ten weekend, a w tej statystyce lepsi okazali się tylko zwycięzcy rajdu. Na finałowej pętli rajdu Szejowie wywalczyli jeszcze drugi czas na próbie Starometska (4,82 km). Wysokie tempo polskiej załogi sprawiło, że Jarek i Marcin do samego końca zawodów liczyli się w grze o podium.

Niestety siódmy odcinek specjalny przyniósł jeden z niewielu błędów, jakie w ten weekend przytrafiły się Szejom. Do czasu Polaków doliczono 10 sekund za delikatne potrącenie szykany, co pozwoliło duetowi Cerny/Cernohorsky obronić się przed atakami Jarka i Marcina i wyprzedzić braci w klasyfikacji rajdu. Na mecie obie załogi dzieliło zaledwie 8.7 s., więc gdyby nie feralna kara, to Szejowie byliby na podium.

W Mlada Boleslav załoga GK Forge Metkom Rally Team wywalczyła aż 33 punkty – najwięcej w historii swoich startów w rundach czeskiego czempionatu. Ta zdobycz pozwoliła Polakom awansować na czwarte miejsce w punktacji mistrzostw. Szejowie są najlepszymi obcokrajowcami w Mistrzostwach Czech. Przed nimi są już tylko wielokrotni mistrzowie Czech – Jan Kopecky i Vaclav Pech oraz Jan Cerny, który ma za sobą wiele startów w Mistrzostwach Europy i Świata.

Kolejną rundą MCR 2017 będzie prawdziwa legenda wśród czeskich rajdów, czyli Rajd Barum (25-27 sierpnia), w którym wystartują także załogi walczące o punkty w Rajdowych Mistrzostwach Europy.

Jarek Szeja: – Po takim rajdzie, po tak udanej dla nas rywalizacji, z marszu chciałbym pojechać kolejną rundę, czyli Rajd Barum i znowu walczyć o czołowe lokaty. W ten weekend wszyscy się spisaliśmy. Cały zespół wykonał kawał dobrej roboty, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku. Nie tylko otarliśmy się o podium w rundzie Mistrzostw Czech, ale także zdobyliśmy więcej punktów niż w jakimkolwiek innym rajdzie w sezonie. Dzięki temu awansowaliśmy w punktacji na czwartą lokatę, a przed nami jest już tylko trójka najlepszych czeskich kierowców, którzy od lat ścigają się u siebie. Rajd Bohemia to kolejny dowód na to, że dzięki ciężkiej pracy idziemy we właściwym kierunku i dobrze wykorzystujemy możliwości, jakie mamy dzięki naszym sponsorom. Z rajdu na rajd nasze tempo jest coraz lepsze i już stać nas na to, by wygrywać odcinki w klasyfikacji generalnej, zostawiając za sobą takich mistrzów jak Kopecky, Pech czy Kresta. Dodatkowo cieszę się, że wyeliminowaliśmy błędy popełnione w poprzednich startach i doskonale radziliśmy sobie w trudnych i zmiennych warunkach. Właściwie im gorsza była przyczepność na trasie, tym lepiej dla nas, tym lepsze czasy osiągaliśmy na poszczególnych oesach. W Rajdzie Bohemia podium było w zasięgu naszych rąk, więc teraz skupimy się na pracy, by jedną z kolejnych rund ukończyć w pierwszej trójce.

Marcin Szeja: – Na 11 odcinków specjalnych Rajdu Bohemia na trzech na szczycie tabeli z czasami widniały nazwiska Szeja. Taki widok jest niesamowicie przyjemny! Wynikami wywalczonymi na trasie piątej rundy Mistrzostw Czech udowodniliśmy, że możemy skutecznie rywalizować z najlepszymi czeskimi zawodnikami. Dobre decyzje całego zespołu, solidne przygotowanie i szybka jazda dały oczekiwany efekt. Czwarte miejsce w tak mocnej stawce cieszy, ale jeszcze bardziej zadowolony jestem z tego, jak niewiele zabrakło nam do tego, by stanąć dziś na podium. Spełniają się nasze marzenia o tym, by w samochodzie klasy R5 bić się o czołowe lokaty z kierowcami, którzy mają na swoim koncie mnóstwo tytułów mistrzowskich.

 

Nieoficjalna klasyfikacja końcowa Rajdu Bohemia 2017:

1. Kopecky/Dresler (Skoda Fabia R5) 1:34:23.3 s.
2. Pech/Uhel (Ford Fiesta R5) +1:09.5 s.
3. Cerny/Cernohorsky (Skoda Fabia R5) +1:37.0 s.
4. Szeja/Szeja (Ford Fiesta R5) +1:45.7 s.
5. Kresta/Stary (Skoda Fabia R5) +2:06.7 s.
6. Jakes/Ehlova (Ford Fiesta R5) +2:57.1 s.
7. Vojtech/Ernst (Peugeot 206 WRC) +3:07.1 s.
8. Stajf/Skacelova (Skoda Fabia R5) +3:26.9 s.
9. Tarabus/Machu (Skoda Fabia S2000) +4:20.7 s.
10. Sykora/Palivec (Skoda Fabia R5) +4:58.4 s.
11. Trneny/Pritzl (Skoda Fabia WRC) +5:40.4 s.
12. Trojan/Chlup (Skoda Fabia R5) +6:27.7 s.
13. Brezik/Omelka (Mitsubishi Lancer Evo IX) +7:50.2 s.
14. Tomek/Zeman (Skoda Fabia S2000) +8:37.0 s
15. Mares/Hlousek (Peugeot 208 R2) +9:37.6 s.

Punktacja Rajdowych Mistrzostw Czech 2017 po Rajdzie Bohemia:

1. Jan Kopecky 297 pkt.
2. Vaclav Pech 226 pkt.
3. Jan Cerny 146 pkt.
4. Jarek Szeja 114 pkt.
5. Jan Dohnal 104 pkt.
6. Miroslav Jakes 93 pkt.
7. Vojtech Stajf 61 pkt.
= Jaromir Tarabus 61 pkt.
9. Martin Vlcek 52 pkt.
10. Roman Odlozilik 44 pkt.
11. Pavel Valousek 33 pkt.
12. Roman Kresta 30 pkt.
13. Karel Trneny 29 pkt.
14. Pontus Tidemand 21 pkt.
15. Karel Trojan 21 pkt.
16. Stepan Vojtech 16 pkt.
17. Martin Brezik 16 pkt.
18. Antonin Tlustak 13 pkt.
19. Vaclav Kopacek 11 pkt.
20. Jan Sykora 7 pkt.

Category : rajdy

Facebook

evanscoolants.pl