21
Mar

Szanowni Państwo,

W związku z pandemią wirusa powodującego chorobę COVID-19, nasza firma, jak i producent: Millers Oils Ltd, podjęły odpowiednie środki w kwestii funkcjonowania firmy.

✅po pierwsze – prosimy wszystkich Państwa, także naszych klientów, oraz współpracowników, o zachowanie ostrożności i przestrzeganie wszelkich zasad mających na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się choroby.

✅ po drugie – nasza fabryka w Wielkiej Brytanii zapewnia na chwilę obecną ciągłość dostaw. W Brighouse zostały podjęte odpowiednie środki mające na celu redukcję ryzyka przerwania produkcji. Nasze stany magazynowe w Polsce zostały zwiększone.

✅po trzecie – pracujemy zdalnie. Dodatkowo – nie ma możliwości odbioru osobistego produktów w naszej siedzibie. Zrezygnowaliśmy także z dostaw do klientów naszym transportem. Wszelkie dostawy realizowane są poprzez firmy spedycyjne.

Jesteśmy do Państwa usług codziennie, od poniedziałku do piątku,w godzinach od 8 do 16, pod numerem telefonu 📞 748522090

Zapraszamy także do kontatku mailowego: info@millersoils.pl

Zdrowia i wytrwałości!

Z wyrazami szacunku,
DIFF, dystrybutor Millers Oils w Polsce.

Category : wydarzenia
28
Lut

Zwycięstwo w Rajdzie Szwecji!

Posted by Możliwość komentowania Zwycięstwo w Rajdzie Szwecji! została wyłączona

W rozegranym w połowie lutego 2020 WRC Rajdzie Szwecji wystartowała fińska załoga Huttunen / Lukka.  Ich Hyundai i20 R5, obsługiwany przez polski zespół 2brally zajął znakomite, 10 miesce w klasyfikacji generalnej rajdu, będąc jednocześnie najszybszym samochodem klasy R5 w całej stawce, pokonując nawet zespoły fabryczne. Plany fińskiej załogi obejmują starty w ramach RSMP (Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski), co znacznie podniesie prestiż tych rozgrywek.

W zwycięskim Hyundai’u zastosowano środki smarne Millers Oils z serii Motorsport, wykorzystujące technologię NANODRIVE: CFS 5w40 NT+ oraz CRX LS 75w140 NT+.

 

Category : rajdy
10
Gru

Nasze załogi na Rajdzie Barbórka.

Posted by Możliwość komentowania Nasze załogi na Rajdzie Barbórka. została wyłączona

W rozegranym 7 grudnia 2019, Rajdzie Barbórki w Warszawie wystąpiły załogi stosujące środki smarne Millers Oils z serii Motorsport.  Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu (będąc jednocześnie pierwszą w samochodzie klasy R5), zajęła fińska załoga Huttunen / Lukka w Hyundai i20 R5. W ich samochodzie zastosowano m.in. olej silnikowy Millers Oils CFS 5w40 NT+, CRX LS 75w140 NT+, a także np. smar Deltaplex 2 EP. Huttunen to niewątpliwie nadzieja fińskich rajdów, o którym już jest głośno w cyklu rajdowych Mistrzostw Świata WRC.

Wystartowali, oraz osiągnęli znakomite wyniki także m.in.: Szeja / Szeja w Subaru Impreza (Millers Oils CFS 15w60 / CRX LS 75w140 NT+), Suder / Gurdziołek w Fordzie Sierra Cosworth  4×4 (Millers Oils CFS 10w60 NT+ / CRX Ls 75w140 NT+), Biela / Ciupka w Hyundai i20 R5 (identyczny jak Huttunena), Pisz / Mroczkowski  w Subaru Impreza  ( Millers Oils CFS 10w60 NT+ / CRX LS 75w140 NT+ ) , Kozłowski / Jucewicz w Fordzie Sierra Cosworth (wersja z napędem na tylną oś, Millers Oils CFS 10w60 NT+), Waszkowski / Kubat w Mitsubishi Lancer Evo X (Millers Oils CFS 10w60 NT+ / CRX Ls 75w140 NT+). Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć.

 

Category : rajdy
14
Paź

Millers Oils partnerem National College for Motorsport

Posted by Możliwość komentowania Millers Oils partnerem National College for Motorsport została wyłączona

Firma Millers Oils została oficjalnym partnerem brytyjskiej uczelni: National College for Motorsport. Szkoła dla młodych ludzi wiążących swoją przyszłość z motorsportem znajduje się na torze Silvertstone, w bezpośrednim sąsiedztwie wielu zespołów wyścigowych, w tym F1. Zajęcia dotyczą wszystkiego, co związane jest z technicznym aspektem motorsportu, a uczniowie odbywają praktyki w renomowanych zespołach wyścigowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

Category : wydarzenia
15
Sty

GINETTA TECH by MILLERS OILS

Posted by Możliwość komentowania GINETTA TECH by MILLERS OILS została wyłączona

Ginetta Cars ogłasza partnerstwo techniczne z Millers Oils

 • stworzono nową gamę środków smarnych „Ginetta Tech by Millers Oils”
 • od tej pory, oleje Millers Oils będą stosowane na pierwszy montaż
 • Millers Oils oficjalnym sponsorem wyścigowej serii Ginetta GT4 Super Cup

Brytyjski producent samochodów, Ginetta Cars, ogłosił partnerstwo techniczne z producentem specjalistycznych środków smarnych i dodatków do paliw, Millers Oils. W ramach współpracy, stworzono dedykowaną linię produktów dla pojazdów Ginetta. „Ginetta Tech by Millers Oils” to nowa gama opracowana z wykorzystaniem doświadczenia Millers Oils zdobytego przy tworzeniu wyjątkowych olejów NANODRIVE. Nowa gama olejów wykorzystuje technologię redukującą tarcie, która zapewnia wysoki poziom parametrów oleju, nawet w trakcie najtrudniejszych warunków wyścigowych. Olej silnikowy, przekładniowy, oraz do dyferencjału, będą od teraz stosowane na pierwszy montaż w pojazdach Ginetta.

Millers Oils będzie także oficjalnym sponsorem tytularnym serii wyścigowej Ginetta GT4 Supr Cup, która odbywa się jako wyścigi towarzyszące BTCC (Wyścigowe Mistrzostwa Wielkiej Brytanii Samochodów Turystycznych). Współpraca obejmuje także wystawienie Ginetty G40 w barwach Millers Oils w sezonie 2020 dla zwycięzcy programu 2019 Ginetta Junior.

„Motorsport to znaczący element naszej 130-letniej historii, i jestem zachwycony tym, że ta podróż jest kontynuuowana poprzez współpracę z Ginetta Cars.” – powiedział Tony Lowe, dyrektor zarządzający Millers Oils. „ Celem tego partnerstwa jest korzyść dla zawodników uczetniczących w serii 2019 Ginetta Championships, w postaci wyższej niezawodności i lepszych osiągów. Oprócz nowej gamy produktów, oferujemy także badania laboratoryjne środków smarnych – nie tylko dla firmy Ginetta, ale także dla zawodników i zespołów uczestniczących w cyklu.”

Millers Oils wykorzystało swoje możliwości technologiczne oraz doświadczenie w opracowaniu olejów dedykowanych dla Ginetta Cars. Seria produktów „Ginetta Tech by Millers Oils” będzie obligatoryjnie stosowana przez wszystkie zespoły występujące w rozgrywkach. Zostałą opracowana specjalnie z myślą o pojazdach Ginetta, oraz zabarwiona na typowy dla Ginetty, pomarańczowy kolor. Gama zawiera oleje silnikowe: 0w30, 10w60, przekładniowy olej 75w90 (LS), oraz wyczynowy płyn hamulcowy.

„Wspaniale jest powitać jako naszego partnera technicznego, tak zadomowioną w branży motorsport firmę, jak Millers Oils”, powiedział Lawrence Tomlinson, prezes zarządu Ginetty. „Nowa gama „„Ginetta Tech by Millers Oils” daje naszym zawodnikom szansę na wyższe osiągi i ochronę. Te cechy oznaczają korzyści krótko- i długo- terminowe, i dlatego też wszystkie nasze samochody są fabrycznie zalewane środkami smarnymi Millers Oils.”

„Współpraca z Ginetta Cars to kolejny dowód na to, jak bardzo firma Millers Oils ceniona jest w profesjonalnym motorsporcie” – powiedział Marcin Majcher, z firmy DIFF, dystrybutor Millers Oils w Polsce. „Ginetta to legenda, ikona wyścigów, z kolei możliwości naszych środków smarnych przeznaczonych do profesjonalnego stosowania w motorsporcie są znane na całym świecie od lat. Millers Oils i Ginetta pasują do siebie idealnie. Oczywiście, Ginetta jako marka, jest w Polsce całkowicie egzotyczna, co absolutnie nie dziwi, zważywszy na to, że profesjonalne wyścigi samochodowe w Polsce to sport niszowy. Wynika to głównie z powodu braku torów wyścigowych z prawdziwego zdarzenia.”

Sezon Millers Oils Ginetta GT4 Super Cup rozpocznie się w dniach 6-7 kwietnia, na torze w Brands Hatch, zakończy w październiku, a wyścigi odbędą się na tak znanych torach, jak choćby Knockhill, Thruxton, czy Silverstone.

Category : premiera | rajdy | targi
27
Cze

Rajdowi Wicemistrzowie Polski w naszych barwach.

Posted by Możliwość komentowania Rajdowi Wicemistrzowie Polski w naszych barwach. została wyłączona

W sezonie 2018, nasza firma współpracuje z Rajdowymi Wicemistrzami Polski 2017, załogą Kasperczyk / Syty. Załoga Tiger Rally Team używa w swoim Fordzie Fiesta R5 środków smarnych Millers Oils, m.in. CFS 10w60 NT+ oraz CRX LS 75w140 NT+.

Najbliższym startem jest Rajd Śląska w Chorzowie.

 

Category : rajdy
15
Mar

5 nowych olejów do najnowszych silników.

Posted by Możliwość komentowania 5 nowych olejów do najnowszych silników. została wyłączona

Na rynku debiutuje właśnie 5 nowych olejów silnikowych marki MILLERS OILS, o lepkościach 0w20 oraz 0w30, przystosowanych do stosowania w najnowszych silnikach czołowych producentów:

MILLERS OILS XF LONGLIFE VOLVO 0w20 jest zgodny z normą ACEA C5. Rekomendowany do najnowszych silników Diesel oraz benzynowych wymagających oleju o specyfikacji 0w20 VOLVO VCC-RBSO-2AE. XF LONGLIFE VOLVO 0w20 jest w pełni kompatybilny z filtrami cząstek stałych w silnikach Diesel (DPF) oraz benzynowych (GPF), a także z katalizatorami, zgodnie z najnowszymi normami czystości spalin.

 • zastosowana w tym oleju syntetyczna technologia zapewnia znakomitą płynność oleju w niskich temperaturach, aż do -35 C, co oznacza szybką ochronę kluczowych elementów silnika – silnik zużywa się najbardziej podczas uruchamiania
 • oferuje wyjątkową stabilność lepkościową oleju w wysokich temperaturach, oraz ekstremalnych warunkach użytkowania – w celu zwiększonej ochrony i wydłużonej żywotności silnika.
  zwiększona ochrona dzięki mocniejszemu filmowi olejowemu między elementami metalowymi, który redukuje tarcie i zużycie. Olej utrzymuje parametry przez cały interwał między wymianami oleju zgodnie z zaleceniami producenta (OEM).
 • obniżona lepkość oznacza niższe zużycie paliwa oraz niższą emisję spalin, do czego przyczynia się także optymalny poziom detergentów i dyspersantów. To zapewnia czystość silnika (brak szlamu), co polepsza spalanie oraz utrzymuje efektywnym system oczyszczania spalin
 • specyfikacja ACEA C5 MID SAPS jest zbliżona do ACEA C3, ale ma niski wskaźnik HTHS (pomiędzy 2,6 a 2,9 mPas)

MILLERS OILS XF LONGLIFE VW 0w20 to kolejny olej ACEA C5. Jest rekomendowany do najnowszych silników benzynowych i Diesel wymagających oleju o specyfikacji 0w20 VW 508.00/509.00, VW TL 52577 oraz Porsche C20. XF LONGLIFE VW 0w20 jest w pełni kompatybilny z filtrami cząstek stałych w silnikach Diesel (DPF) oraz benzynowych (GPF), a także z katalizatorami, zgodnie z najnowszymi normami czystości spalin Euro VI. XF LONGLIFE VW 0w20 nie jest kompatybilny wstecz – nie wolno go stosować starszych silnikach. Olej charakteryzuje się niebieskim kolorem. Pozostałe cechy:

 • znakomita płynność oleju w niskich temperaturach, aż do -35 C (temp. krzepnięcia -45 C), co oznacza szybką ochronę kluczowych elementów silnika – silnik zużywa się najbardziej podczas uruchamiania
 • obniżona lotność oleju Noack (wpływ na zużycie oleju) zgodna z normą grupy VAG oferuje wyjątkową stabilność lepkościową oleju w wysokich temperaturach, oraz ekstremalnych warunkach użytkowania – w celu zwiększonej ochrony i wydłużonej żywotności silnika.
 • zwiększona ochrona dzięki mocniejszemu filmowi olejowemu między elementami metalowymi, który redukuje tarcie i zużycie. Olej utrzymuje parametry przez cały interwał między wymianami oleju zgodnie z zaleceniami producenta (OEM).
 • obniżona lepkość oznacza niższe zużycie paliwa oraz niższą emisję spalin, do czego przyczynia się także optymalny poziom detergentów i dyspersantów. To zapewnia czystość silnika (brak szlamu), co polepsza spalanie oraz utrzymuje efektywnym system oczyszczania spalin
 • specyfikacja longlife VW 508.00/509.00 o niskim wskaźniku HTHS (pomiędzy 2,6 a 2,9 mPas)

MILLERS OILS XF LONGLIFE 12 FE 0w30 został opracowany przede wszystkim z myślą o silnikach BMW wymagających oleju z normą BMW LONGLIFE 12 FE. Jest w pełni kompatybilny z filtrami cząstek stałych w silnikach Diesel (DPF) oraz benzynowych (GPF), a także z katalizatorami, zgodnie z najnowszymi normami czystości spalin.

 • zastosowana w tym oleju syntetyczna technologia zapewnia znakomitą płynność oleju w niskich temperaturach, aż do -35 C, co oznacza szybką ochronę kluczowych elementów silnika – silnik zużywa się najbardziej podczas uruchamiania
 • zwiększona ochrona dzięki mocniejszemu filmowi olejowemu między elementami metalowymi, który redukuje tarcie i zużycie. Olej utrzymuje parametry przez cały interwał między wymianami oleju zgodnie z zaleceniami producenta (OEM)
 • obniżona lepkość oznacza niższe zużycie paliwa oraz niższą emisję spalin, do czego przyczynia się także optymalny poziom detergentów i dyspersantów. To zapewnia czystość silnika (brak szlamu), co polepsza spalanie oraz utrzymuje efektywnym system oczyszczania spalin

MILLERS OILS XF LONGLIFE 14 FE+ 0w20 jest rekomendowany do najnowszych silników Diesel oraz benzynowych wymagających oleju o specyfikacji BMW Longlife 14 FE+ lub Jaguar Land Rover STJLR 51.5122. Zgodny z najnowszą normą ACEA C5. XF LONGLIFE 14 FE+ 0w20 jest w pełni kompatybilny z filtrami cząstek stałych w silnikach Diesel (DPF) oraz benzynowych (GPF), a także z katalizatorami, zgodnie z najnowszymi normami czystości spalin. XF LONGLIFE 14 FE+ 0w20 nie jest kompatybilny wstecz – nie wolno go stosować starszych silnikach. To w pełni syntetyczny, zaawansowany technologicznie olej silnikowy typu MID SAPS przeznaczony do najnowszych silników. Opracowany tak, by spełnić oraz zapewnić najwyższą wydajność zgodną z normą producenta (OEM). Jest to możliwe dzięki ulepszonym właściwościom utrzymującym silnik w czystości, trwałości oleju, zredukowanym tarciu, wyższym właściwościom przeciwzużyciowym, a także niższym zużyciu paliwa. Cechy charakterystyczne:

 • znakomita płynność oleju w niskich temperaturach, aż do -35 C, co oznacza szybką ochronę kluczowych elementów silnika – silnik zużywa się najbardziej podczas uruchamiania
 • wyjątkowa stabilność lepkościową oleju w wysokich temperaturach, oraz ekstremalnych warunkach użytkowania – w celu zwiększonej ochrony i wydłużonej żywotności silnika.
 • zwiększona ochrona dzięki mocniejszemu filmowi olejowemu między elementami metalowymi, który redukuje tarcie i zużycie. Olej utrzymuje parametry przez cały interwał między wymianami oleju, zgodnie z zaleceniami producenta (OEM).
 • obniżona lepkość oznacza niższe zużycie paliwa oraz niższą emisję spalin, do czego przyczynia się także optymalny poziom detergentów i dyspersantów. To zapewnia czystość silnika (brak szlamu), co polepsza spalanie oraz utrzymuje efektywnym system oczyszczania spalin

MILLERS OILS XF LONGLIFE FORD 0w30 jest rekomendowany do najnowszych silników Diesel wymagających oleju 0w30 z normą Ford M2C950-A oraz Jaguar Land Rover STJLR 03.5007. XF LONGLIFE FORD 0w30 jest w pełni kompatybilny z filtrami cząstek stałych w silnikach Diesel (DPF) oraz benzynowych (GPF), a także z katalizatorami, zgodnie z najnowszymi normami czystości spalin. XF LONGLIFE FORD 0w30 nie jest kompatybilny wstecz – nie wolno go stosować starszych silnikach.

 • zastosowana w tym oleju syntetyczna technologia zapewnia znakomitą płynność oleju w niskich temperaturach, aż do -35 C, co oznacza szybką ochronę kluczowych elementów silnika – silnik zużywa się najbardziej podczas uruchamiania
 • spełnia wymagania Ford / Jaguar Land Rover oferując wyjątkową stabilność lepkościową oleju w wysokich temperaturach, oraz trudnych warunkach użytkowania – w celu zwiększonej ochrony i wydłużonej żywotności silnika
 • zwiększona ochrona dzięki mocniejszemu filmowi olejowemu między elementami metalowymi, który redukuje tarcie i zużycie. Olej utrzymuje parametry przez cały interwał między wymianami oleju zgodnie z zaleceniami producenta (OEM)
 • obniżona lepkość oznacza niższe zużycie paliwa oraz niższą emisję spalin, do czego przyczynia się także optymalny poziom detergentów i dyspersantów. To zapewnia czystość silnika (brak szlamu), co polepsza spalanie oraz utrzymuje efektywnym system oczyszczania spalin
Category : premiera

Facebook

evanscoolants.pl