6 czerwca, 2023
Trzecie miejsce w Rajdzie Podlaskim!
Trzecie miejsce w Rajdzie Podlaskim!

Jarosław i Marcin Szejowie zajęli 3. miejsce w 42. Rajdzie Podlaskim! Dla załogi GK Forge LOTTO Rally Team jest to historyczny wynik i pierwsze podium w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasyfikacji generalnej. Sukces jest tym większy, że podium wywalczone zostało na nawierzchni szutrowej.


W sobotę na zawodników czekało osiem odcinków specjalnych. Podczas porannych zmagań załogi rywalizowały na próbach Zubry oraz Glejsk. W przypadku wszystkich czterech odcinków specjalnych najszybsi bracia w Polsce zajmowali 3. miejsce. Na serwis w połowie dnia zjeżdżali jako 2. załoga rajdu w klasyfikacji generalnej.
Po południu załogi rywalizowały już na próbach Długosielce oraz Kuźnica, również przejeżdżanych dwukrotnie. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team kontynuowała znakomitą jazdę i wygrała odcinek specjalny numer 10. Ostatecznie bracia z Ustronia zakończyli rajd na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej 42. Rajdu Podlaskiego.


Warto zaznaczyć, że jest to historyczny sukces duetu GK Forge LOTTO Rally Team. Szejowie bowiem po raz pierwszy stają na podium rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej! Wynik tym bardziej wartościowy, że osiągnięty został na nawierzchni szutrowej, na której Szejowie mają o wiele mniejsze doświadczenie, niż ich rywale.
Jarosław Szeja: – Trudno opisać emocje, jakie nam teraz towarzyszą. Od dawna byliśmy blisko tego podium, ale cały czas towarzyszył nam jakiś pech, czegoś nam brakowało. W końcu się udało – w końcu to wywalczyliśmy i udowodniliśmy, w którym miejscu się znajdujemy. Wierzę w to, że jest to podium pierwsze z wielu. I to w dodatku na szutrze, na którym wciąż uczę się jeździć! Taki wynik przed startem wziąłbym w ciemno. To naprawdę wiele dla nas znaczy. To niesamowity moment dla całego naszego zespołu i smakuje on doskonale. Dziękuję naszym partnerom, bez których starty nie byłyby możliwe. Dziękuję naszym wiernym kibicom za nieustający doping! Teraz wracamy na asfalty, na których czuję się o wiele lepiej… ale teraz pora na świętowanie!


Partnerami zespołu są: GK Forge Kuźnia Przemysłowa, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Future Group, Miasto Katowice, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Millers Oils Polska

W samochodzie Hyundai i20 R5 załogi zastosowano środki smarne Millers Oils: CFS 5w40 NT+ oraz CRX LS 75w140 NT+.