26 kwietnia, 2022
Mistrz Świata Junior WRC odwiedził siedzibę Millers Oils w Polsce.

Tuż przed startem w Rajdzie Świdnickim, pierwszą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2022, pochodzący ze Szwecji, Mistrz Świata Junior WRC z 2020 roku, Tom Kristensson, wraz ze swoim pilotem Andreasem Johanssonem, odwiedzili znajdującą się koło Świdnicy, siedzibę firmy DIFF, dystrybutora Millers Oils w Polsce.

Tom z zainteresowaniem zapoznał się z pełną gamą produktów Millers Oils, nie tylko do motorsportu, ale także do seryjnych samochodów. Spotkał się także z dziennikarzami, którym udzielił wypowiedzi przed startem. W Hyundaiu i20 R5 , o mocy 300 KM, którym Tom i Andreas startowali w Rajdzie Świdnickim zastosowano olej silnikowy Millers Oils CFS 5w40 NT+ oraz olej przekładniowy CRX LS 75w140 NT+. Oba oleje wykorzystują estry, a także technologię Nanodrive i są przeznaczone do użytku w wyczynowym sporcie samochodowym na najwyższym poziomie.

Sam rajd okazał się bardzo trudny, ze zmiennymi warunkami pogodowymi, w tym mgłą i opadami deszczu, co było szczególnym wyzwaniem ze względu na to, że to pierwsza wizyta załogi na tych trudnych trasach zlokalizowanych w Górach Sowich. Tom założył, że na tym rajdzie nie będzie podejmował niepotrzebnego ryzyka, ale mimo tego załoga zdobyła znakomite trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując wyłącznie wielokrotnym zwycięzcom Rajdu Świdnickiego w poprzednich latach.

Wizyta Toma i Andreasa to dla nas prawdziwy zaszczyt – powiedział Marcin Majcher z firmy DIFF, dystrybutora Millers Oils w Polsce. Nasza firma jest od lat aktywna w motorsporcie, a w rajdach szczególnie. To właśnie nasza obecność w rajdach wiele lat temu, spowodowała, że marka Millers Oils pojawiła się na polskim rynku. Mistrz Świata JWRC w naszej nowej siedzibie, to spełnienie naszych zawodowych marzeń.