27 kwietnia, 2021
EE PERFORMANCE zastępuje EE LONGLIFE

Niezależny, brytyjski producent środków, Millers Oils wprowadza nową, topową w swojej ofercie gamę olejów silnikowych klasy performance do samochodów osobowych: EE PERFORMANCE. Zastępuje ona popularną gamę EE LONGLIFE. Oleje EE PERFORMANCE mogą być stosowane zarówno na co dzień, jak i podczas imprez typu „track day”.

Nowa gama wykorzystuje wielokrotnie nagradzaną technologię NANODRIVE Low Friction Technology, która w połączeniu z estrami zapewnia maksymalne osiągi silnika. Jednocześnie, oleje spełniają normy i specyfikacje producentów OEM, także w kwestii długości interwałów wymiany oleju.

Technologia NANODRIVE została pierwotnie stworzona z myślą o profesjonalnym użytku w sporcie samochodowym, wykorzystuje zaawansowane nanocząstki, redukujące tarcie oraz zużycie w wyżyłowanych silnikach, wszędzie tam, gdzie nie można polegać wyłącznie na samym filmie olejowym. Zmniejszenie strat związanych z tarciem poprawia sprawność silnika, zwiększając moc i osiągi.

Gama olejów EE PERFORMANCE zastępuje gamę EE LONGLIFE, oferując nie tylko szerszą gamę produktów i lepkości, ale także znacznie ulepszone formulacje.

Dyrektor techniczny Millers Oils  – Andy Ogley, wyjaśnia:
„Wykorzystując najnowszą technologię dodatków i optymalizując poziomy NANODRIVE, byliśmy w stanie osiągnąć redukcję tarcia nawet o 17% w porównaniu z oryginalną gamą EE LONGLIFE i do 24% redukcję w porównaniu ze standardowymi olejami”.

„Te ulepszenia zostały osiągniete bez kompromisów w zakresie ochrony przed zużyciem. W rzeczywistości EE PERFORMANCE zmniejsza zużycie nawet o 25% w porównaniu z EE LONGLIFE i i wierzymy, że kierowcy odczują realne korzyści z tej modernizacji”.

Kluczową zaletą nowej gamy jest jej szeroki zakres lepkości i zastosowań: od 0w20 dla nowoczesnych, wysokowydajnych samochodów produkowanych w Azji, aż do 10w60, który jest zalecany do zastosowań niszowych, takich jak samochody BMW M Performance. W gamie są także bardziej typowe lepkości dla mocnych wersji samochodów osobowych, takie jak np. 5w30 czy 5w40.

Marcin Majcher z firmy DIFF, dystrybutor Millers Oils w Polsce, podkreśla: „EE PERFORMANCE to gama, która jest idealnie skrojona na miarę potrzeb naszych klientów, którzy oczekują bezkompromisowo najlepszego oleju dla samochodów seryjnych,  jaki nasi specjaliści są w stanie opracować. Tu nie ma miejsca na półśrodki i oszczędności, a EE PERFORMANCE to wynik ponad 130-letniego doświadczenia firmy w formułowaniu środków smarnych.”