14 stycznia, 2015
Tuthill Porsche i Francois Delecour w Rajdzie Monte Carlo!

delecour prokop web

Topowy, angielski zespół przygotowujące wyczynowe Porsche – Tuthill Porsche potwierdził swój udział w pełnym sezonie nowych mistrzost FIA R-GT . Kierowcą zespołu został wielokrotny zwycięzca rajdów WRC – Francois Delecour.

W użyciu będzie nowe Porsche 911 R-GT, które było już sprawdzane w sezonie 2014 podczas rund WRC w Niemczech i Francji.

Richard Tuthill, szef zespołu powiedział: ” Od samego początku byliśmy entuzjastami pomysłu powstania mistrzostw FIA R-GT, dzięki którym najbardziej wyrafinowane samochody sportowe powrócą do międzynarodowych rajdów. Póki co – nasz samochodów okazał się być zarówno szybkim, jak i niezawodnym, a przy tym koszty jego obsługi są umiarkowane.

“Chciałbym podziękować Francois za jego deklarację startów, a jego głównemu sponsorowi – Visit Romania – za entuzjastyczne podejście do startów. Praca z Francois to dla nas zaszczyt, a Monte – Carlo to idealne miejsce do rozpoczęcia rywalizacji.”

“Plan jest bardzo napięty, jest wiele rzeczy do zrobienia przed rajdem, ale liczymy na dobry występ w Monte – Carlo”.

delecour france 2014 (9)

Francois Delecour dodał: “Fantastycznie będzie uczestniczyć w pucharze R-GT,  to niesamowita szansa. Rozegranych będzie wiele ładnych rajdów, ale zdecydowanie Monte – Carlo będzie najtrudniejszym z nich. Bardzo się cieszę z powodu możliwości ponownego prowadzenie Tuthill Porsche 911 R-GT. Monte Carlo to “mój” rajd, i możliwość uczestniczenia w nim za kierownicą Porsche to jak spełnienie marzeń.”

Po Rajdzie Monte – Carlo, rozegrane zostaną kolejne rundy: Rajd Ypres, Rajd Niemiec, Rajd du Valais, oraz Rajd Korsyki.

Więcej informacji na stronie: www.tuthillporsche.com

Dostawcą środków smarnych jest Millers Oils. Zespół używa olejów silnikowych i przekładniowych z serii Motorsport z technologią Nanodrive.