1
Lip

Drayson Racing pobija światowy rekord szybkości pojazdu elektrycznego Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA.

Lord Drayson pobił rekord prędkości samochodu elektrycznego, osiągając prędkość 326,7 km/h.

Dotychczasowy rekord był niepobity od 1974 roku, ze względu na ogromne wyzwanie techniczne, jakim jest skonstruowanie oraz prowadzenie z olbrzymią prędkością pojazdu napędzanego silnikiem elektrycznym, który waży mniej niż 1000kg.

drayson 3

To historyczne wydarzenie miało miejsce 26.06.2013 w Wielkiej Brytanii, w bazie RAF w Elvington w hrabstwie Yorkshire – aby zaprezentować pozycję kraju jako lidera w produkcji oraz rozwoju pojazdów elektrycznych. W samochodzie rekordzisty użyto zaawansowany olej przekładniowy obniżający tarcie – Millers Oils Nanodrive.

Warunki pogodowe podczas próby bicia rekordu były idealne – nawierzchnia sucha, a wiatr słaby. Samochód Lola B12 69/EV stworzony przez Drayson Racing Technologies zaskoczył światek sportów motorowych już podczas swojego debiutu w trakcie “Festiwalu Szybkości w Goodwood” w 2012 roku, gdzie Paul Drayson wygrał klasyfikację pojazdów elektrycznych, zajmując jednocześnie 11 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jednostka napędowa o mocy 640 kW (870,4 KM) generuje olbrzymi moment obrotowy, który wymaga od oleju przekładniowego znakomitych właściwości. Dlatego też, użyto oleje przekładniowe Millers Oils Nanodrive o obniżonym współczynniku tarcia, co pozotywnie wpłynęło na osiągi pojazdu. Millers Oils jest zachwycone faktem, że brało udział w tak znakomitym projekcie.

Lord Drayson zaprezentuje swój bolid nowej, wyścigowej Formula E, której to rozgrywki rozpoczną się w 2014r.

drayson 6

drayson 5

drayson 4

drayson 2

drayson 1

Facebook

evanscoolants.pl