1 lipca, 2013
Drayson Racing bije światowy rekord szybkości pojazdu elektrycznego FIA.

Drayson Racing pobija światowy rekord szybkości pojazdu elektrycznego Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA.

Lord Drayson pobił rekord prędkości samochodu elektrycznego, osiągając prędkość 326,7 km/h.

Dotychczasowy rekord był niepobity od 1974 roku, ze względu na ogromne wyzwanie techniczne, jakim jest skonstruowanie oraz prowadzenie z olbrzymią prędkością pojazdu napędzanego silnikiem elektrycznym, który waży mniej niż 1000kg.

drayson 3

To historyczne wydarzenie miało miejsce 26.06.2013 w Wielkiej Brytanii, w bazie RAF w Elvington w hrabstwie Yorkshire – aby zaprezentować pozycję kraju jako lidera w produkcji oraz rozwoju pojazdów elektrycznych. W samochodzie rekordzisty użyto zaawansowany olej przekładniowy obniżający tarcie – Millers Oils Nanodrive.

Warunki pogodowe podczas próby bicia rekordu były idealne – nawierzchnia sucha, a wiatr słaby. Samochód Lola B12 69/EV stworzony przez Drayson Racing Technologies zaskoczył światek sportów motorowych już podczas swojego debiutu w trakcie “Festiwalu Szybkości w Goodwood” w 2012 roku, gdzie Paul Drayson wygrał klasyfikację pojazdów elektrycznych, zajmując jednocześnie 11 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jednostka napędowa o mocy 640 kW (870,4 KM) generuje olbrzymi moment obrotowy, który wymaga od oleju przekładniowego znakomitych właściwości. Dlatego też, użyto oleje przekładniowe Millers Oils Nanodrive o obniżonym współczynniku tarcia, co pozotywnie wpłynęło na osiągi pojazdu. Millers Oils jest zachwycone faktem, że brało udział w tak znakomitym projekcie.

Lord Drayson zaprezentuje swój bolid nowej, wyścigowej Formula E, której to rozgrywki rozpoczną się w 2014r.

drayson 6

drayson 5

drayson 4

drayson 2

drayson 1