27 września, 2012
Dni Otwarte Millers Oils

Podczas “Dnia Otwartego “ Millers Oils oficjalnie otwiera nowe laboratorium oraz centrum R&D

Firma Millers Oils, 18 września 2012 roku, podczas “Dnia Otwartego Millers Oils” oficjalnie otworzyła swoje najnowsze labarotorium oraz centrum R&D (badania i rozwój) w Brighouse, Yorkshire, Wielka Brytania. Oszczędność energii oraz redukcja CO2 są coraz ważniejsze w obecnych czasach, a Millers Oils -niezależna, angielska firma – produkuje środki smarne oszczędzające energię już od 125 lat.

Firma Millers Oils zainwestowała ponad 500,000 funtów w nowy kompleks laboratoriów, który pozwola na dalsze prowadzenie badań nad wykorzystaniem nanotechnologii do produkcji olejów o zredukowanym tarciu, które wyznaczają nowe standardy oszczędności energii.

“Nowe centrum R&D jest niezbędne do tego, aby kontynuuować naszą tendencję wzrostu, którą mogliśmy odnotować w ciągu minionej dekady” powiedział Nevil Hall, dyrektor zarządzający Millers Oils. “Będąc relatywnie małą firmą, istotne jest, abyśmy znajdowali innowacyjne rozwiązania problemów, z jakimi spotykają się nasi klienci. “
Firma Millers Oils od samego początku bardziej skupiała się nad rozwojem technologicznym, niż marketingowym, jako podstawie do osiągnięcia sukcesu na rynku. Dzięki produktom takim jak rewolucyjne oleje serii Nanodrive, żel Solform do formowania rur, czy też dodatkom do paliw VSPe, firma zbudowała swoją reputację, co pozwoliło na niemal potrojenie przychodów w ciągu ostatnich 11 lat.

Za sukces, jakim jest znaczny wzrost eksportu, w 2012 roku firma dostała prestiżową nagrodę Królowej Brytyjskiej: Queen’s Award for Enterprise: International Trade.
Podkreślając wartość sportów motorowych, zarówno jeśli chodzi o rozwój nowych produktów, jak i budowanie wizerunku marki, Millers Oils przedłużyło o 3 lata umowę sponsorską z gwiazdą Rajdowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii – Callum’em Black w Citroenie DS3.

Jednak prawdziwą “wiśnią na torcie” jest współpraca z zespołem Czech Ford National Rally Team, w barwach którego startują w samochodzie Ford Fiesta WRC Martin Prokop / Zdenek Hruza. Obecnie zajmują 7 miejsce w klasyfikacji rajdowych samochodowych Mistrzostw Świata (WRC).
O Millers Oils

Firma Millers Oils została założona w 1887 przez John’a Watson Miller, i od samego początku firma wyróżniała się innowacyjnym podejściem do produkcji środków smarnych. Jako pierwsza zaoferowała olej silnikowy przeznaczony do samochodów z silnikiem Diesel, a obecnie ciężko pracuje nad tym, aby zostać światowym liderem w technologii redukcji tarcia. W 2012 roku firma Millers Oils zaprezentowała oleje silnikowe serii Nanodrive. Podczas testów, olej Nanodrive wykazał tarcie o 33% niższe niż olej innej marki o takiej samej lepkości. Doświadczenie zdobyte w motorsporcie, firma Millers Oils wykorzystuje przy produkcji olejów do pojazdów użytkowych, zabytkowych, a także przy produkcji środków smarnych dla przemysłu.

Od 2008 roku firma jest obecna także na polskim rynku, gdzie firma notuje stabilny wzrost sprzedaży.