14 lutego, 2011
Martin Prokop / Jan Tomanek po Rajdzie Szwecji

 

Martin Prokop i Jan Tomanek w Fordzie Fiesta S2000 zajęli doskonałe 12 miejsce w klasyfikacji generalnej, drugie w klasie S2000 w  2011 Rally Sweden. Zawodnicy Czech Ford National – Jipocar Racing Rally Team wystartowali w rajdzie dla treningu przed długim sezonem SWRC.

To już drugi sezon współpracy pomiędzy czeskim zespołem a firmą Millers Oils – producentem najwyższej jakości olei i środków smarnych. W samochodzie Ford Fiesta S2000 zastosowane zostały sprawdzone (cały sezon 2010 bez awarii) produkty serii Millers Oils Motorsport, w tym oleje: CFS 5w40 oraz CRX LS 75w140 NT. W układzie wspomagania kierownicy zastosowany Millermatic ATF SPIII.

Rajd Szwecji to wyjątkowo trudna impreza dla wszelkiego rodzaju płynów w samochodach rajdowych. Przy uruchamianiu silnika w Prac Fermee temperatura oleju może osiągnąć nawet – 30 stopni Celsjusza, by po chwili rozgrzać się do ponad 100 stopni.  Na zdjęciach zaprezentowanych poniżej można zobaczyć monitor znajdujący się  samochodzie rajdowym Martina Prokopa. Na moniterze wyświetlanych jest wiele cennych informacji takich jak np. temp. oleju silnikowego, oleju w skrzyni biegów oraz dyferencjale.

Aprobata Jipocar Racing dla produktów Millers Oils Motorsport.

Poniżej galeria z Rajdu Szwecji: