31 grudnia, 2010
Testy przed Rajdem Monte Carlo 2011 - Dytko Sport / A.Aigner

W ostatnich dniach 2010 roku w okolicach Jeleniej Góry odbyły się bardzo interesujące testy samochodu rajdowego Mitsubishi Lancer Evolution X. Samochód został przygotowany przez jedną z najlepszych polskich stajni rajdowych – Dytko Sport (której partnerem jest technicznym jest Millers Oils), a kierowcą był Austriak Andreas Aigner – Mistrz Swiata PWRC 2008.

Mistrz testował nowe rozwiązania techniczne i ustawienia Evo X pod okiem inżynierów z Dytko Sport. Po raz pierwszy, w samochodzie stajni Dytko Sport znalazły się profesjonalne produkty Millers Oils Motorsport – w tym olej silnikowy Millers Oils Motorsport CFs 10w60 oraz olej przekładniowy CRX LS 75w140 NT przeznaczony wyłącznie do wyczynowych skrzyni biegów i dyferencjałów.

Testy miały za  zadanie przygotwanie się do pierwszej rundy rajdowych Mistrzostw Austrii – Rajd Jaenner, oraz do legendarnego Rajdu Monte Carlo. Andreas Aigner był bardzo zadowolony z poziomu przygotowania i obsługi pojazdu. Należy przypomnieć, że nie była to pierwsza wizya Mistrza Swiata PWRC 2008 w Polsce. W październiku wystartował on w ostatniej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajdzie Dolnośląskim, gdzie mimo nieznanych sobie tras, mocno postraszył polską czołówkę.

Millers Oils to producent najwyższej jakości środków smarnych do samochodów osobowych seryjnych, rajdowych i wyścigowych, ciężarowych, oraz zabytkowych.

Dytko Sport to jedna z najbardziej znanych stajni przygotowujących do sportu wyczynowego samochody Mitsubishi Lancer Evolution. Więcej informacji na www.sport.dytko.pl

fot. Mateusz Kochman